20 березня у світі відзначають Міжнародний день щастя, Міжнародний день французької мови та день горобців. Сьогодні також день весняного рівнодення, коли тривалість дня дорівнює ночі. нагадує, які історичні події відбулися 20 березня в Україні та світі.
У 1602 році в Нідерландах була заснована Голландська Ост-Індійська компанія (VOC), перша у світі офіційно зареєстрована публічна компанія. Акції компанії міг придбати кожний громадянин Сполучених Провінцій (Нідерландів), вони вільно торгувалися на відкритих майданчиках – один з яких пізніше переріс в Амстердамську фондову біржу, яка сьогодні відома як Euronext Amsterdam.
170 років тому, 20 березня 1854-го, у США була заснована Республіканська партія.

У 1883-му була підписана Паризька конвенція про охорону промислової власності, яка стала однією з перших у галузі інтелектуальної власності. Вона встановила, що патенти будь-якої країни-учасниці мають бути доступними всім іншим учасникам цієї конвенції.
У 1916 році Альберт Ейнштейн опублікував свою загальну теорію відносності.
У 1917-му історик Михайло Грушевський, який тоді перебував у Москві, був обраний головою Центральної Ради.
У 1939 році міністр закордонних справ нацистської Німеччини Йоахім фон Ріббентроп оголосив усний ультиматум міністру закордонних справ Литви Юозасу Урбшису. Литва мала передати Німеччині Клайпедський край (Мемель) – частину Східної Пруссії, яку Німеччина втратила через поразку у Першій світовій війні. За два дні Литва була змушена погодитись.
20 березня 1991 року на базі Українського республіканського банку Держбанку СРСР створено Національний банк України. З цього кроку почалася націоналізація союзних банків на території України.
У 1995 року тоталітарна секта Аум Сінрікьо влаштувала теракт у Токійському метрополітені із застосуванням отруйного газу зарину. Загинули від 10 до 12 осіб, понад 5000 отримали отруєння різного ступеня важкості. Лідер Аум Сінрікьо Сьоко Асахара був спійманий поліцейськими у травні 1995-го. У 2018 році його стратили через повішення.
У 2003-му почалась операція «Шок і трепет». Збройні сили міжнародної коаліції США, Великої Британії та Австралії зайшли до Іраку, щоб повалити режим Саддама Хусейна. Офіційною причиною війни оголосили наявність в Іраку зброї масового ураження. Також в США заявили про зв'язок режиму Хусейна з «Аль Каїдою». В операції взяли участь військові контингенти 32 держав, 98% військ вторгнення надали США і Британія. Легітимність операції була під сумнівом, оскільки ООН не надала мандат на інтервенцію. Війна в Іраку тривала до 2011 року.
У 2007-му вийшла комп'ютерна гра S.T.A.L.K.E.R. українського розробника GSC Game World.
20 березня 2010 року в Ісландії після майже трьох тисяч малопомітних землетрусів почалося виверження вулкану Ейяф`ятлайокютль. Під льодовиком з’явилася 300-метрова радіальна тріщина, само виверження було меншим за масштабом, ніж очікували деякі геологи. Виверження складалося з 15 лавових фонтанів, які досягали висоти до 185 м. 14 квітня виверження продовжилося з новою силою: з потоками лави, вибухами через потрапляння талої води в жерло. Влада була змушена евакуювати близько 800 людей. Через виверження стався викид вулканічного попелу на кілька кілометрів в атмосферу, що призвело до збою авіасполучення в північно-західній Європі на шість днів – з 15 по 21 квітня 2010 року. Постраждали понад 20 країн і близько 10 млн пасажирів.

20 березня 2010 року в Ісландії прокинувся вулкан Ейяф`ятлайокютль