Цей день в історії. 19 березня з’явився перший закон про охорону авторського права

Цей день в історії. 19 березня з’явився перший закон про охорону авторського права — Венеціанський статут 1474 року.

19 березня у світі відзначають День клієнта, в Польщі – День єдності кашубів, а в Італії, Іспанії, Хорватії та ще шести країнах – День батька. The Page нагадує, які історичні події відбулися в Україні та світі 19 березня.

550 років тому, 19 березня 1474 року, в Венеції затвердили Венеціанський патентний статут – перший у світі закон про охорону авторського права. Він давав винахідникам виключне право створювати та використовувати свої винаходи протягом десяти років, забезпечував авторські права та не дозволяв іншим вільно використовувати винахід.

У 1682-му французьке духівництво вирішило, що Папа Римський не має права позбавляти королів влади.

19 березня 1917 року в Києві 100 тисяч демонстрантів вийшли на вулиці під гаслами: «Автономію Україні», «Вільна Україна у вільній Росії», «Так є здоровою вільна Україна з гетьманом на чолі».

У 1931-му губернатор штату Невада Фред Б. Балзар легалізував у штаті гральний бізнес.

У 1935-му Ігор Сікорський отримав у США патент на «літальний апарат прямого підйому», тобто гвинтокрил.

У 1953 році церемонія вручення «Оскара» була вперше показана по телебаченню.

У 1982-му війська Аргентини висадилися на острові Південна Джорджія. Рівно за два тижні почалася Фолклендська війна між Аргентиною та Великою Британією.

У 2019 році перший президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав указ про складення повноважень з наступного дня. Виконувачем обов’язків президента став голова парламенту країни Касим-Жомарт Токаєв.

Читати на The Page