Facebook Pixel

У Києві знесли незаконний храм-МАФ у буферній зоні ЮНЕСКО

У Києві знесли незаконний храм-МАФ

У Києві знесли незаконний храм-МАФ

17 травня у Києві демонтували незаконний храм-МАФ, який всупереч законодавству самочинно звела релігійна громада УПЦ МП на території Національного музею історії України в буферній зоні об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра». Про це повідомляє Медіацентр України.

Вивезення церкви-МАФу 17 травня 2024 року (відео):

Your browser doesn't support HTML5 video.

Quote«У планах музею – використання території і, зокрема, звільненої ділянки для проведення просвітницьких заходів і дитячих програм, присвячених як давньому минулому, так і сучасній історії України. Також у майбутньому плануються археологічні дослідження ділянок, що досі не були вивчені або не стали експозиційними обʼєктами», – зазначив директор Національного музею історії України Федір Андрощук.
У Києві знесли незаконний храм-МАФ у буферній зоні ЮНЕСКО

У Києві знесли незаконний храм-МАФ у буферній зоні ЮНЕСКО

Московська церква захопила землю на Старокиївській горі ще у 2007 році, коли в історичному центрі Києва з’явився нібито «тимчасовий» церковний намет для звершення великоднього богослужіння. За документами це були три кіоски по 20 м2. Згодом він трансформувався у дерев’яну каплицю, а згодом і у повноцінний храм. За свідченням громадських активістів, з часом церковна громада одержала право власності на саму будівлю, однак жодних дозволів на будівництво, ще й поблизу фундаменту стародавньої Десятинної церкви, представники церкви не мали.

«Храм-МАФ»

«Храм-МАФ»

Назву «Десятинний монастир Різдва Пресвятої Богородиці» обрали для незаконної споруди з метою введення в оману, змішування понять і створення ілюзії стародавності та правонаступництва з Десятинною церквою, залишки фундаментів якої знаходяться поруч. Примітно, що настоятелем цього «храму-МАФу» був Гедеон (Юрій Харон) – особа, яка має кілька громадянств, включаючи російське.

Незаконний МАФ демонтовано 17 травня 2024 року (відео):

Your browser doesn't support HTML5 video.

Quote«Сьогодні ми розв’язуємо проблему, до якої призвели варварські кроки московського патріархату та відверта проросійська позиція влади часів Януковича», – розповіла директорка Скарбниці Національного музею історії України Наталія Панченко.

Відповідно до рішення Господарського суду міста Києва від 15 лютого 2023 року релігійна громада УПЦ МП повинна була самостійно демонтувати незаконну споруду. Однак ця вимога була проігнорована. За невиконання рішення суду на громаду неодноразово накладалися штрафи, які залишалися несплаченими.

Музей не мав власних коштів на демонтаж незаконної споруди, тому оголосив про збір 772 тис грн для знесення «храму-МАФу». Протягом 16 годин після оголошення вдалося зібрати 870 тисяч гривень. Донати зробили 2266 осіб.

У Києві знесли незаконний храм-МАФ у буферній зоні ЮНЕСКО

У Києві знесли незаконний храм-МАФ у буферній зоні ЮНЕСКО

Будівельна компанія, яка мала виконати рішення суду, отримала 772 тисячі гривень. Але підприємство виявило ініціативу провести усі роботи безкоштовно. Після сплати податків та подання фінансової звітності залишок коштів компанія перерахує на ЗСУ.

За надлишкові кошти, які були отримані під час збору та перебувають на балансі Національного музею історії України, були придбані супутні матеріали для знесення скандальної споруди.

Рухомі предмети з начиння знесеної будівлі за постановою держвиконавця будуть передані до Національного заповідника «Києво-Печерська лавра». Заповідник має необхідні площі для зберігання цих речей та вже надав письмову згоду

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉