Facebook Pixel

Цей день в історії: 13 червня почали продаватися перші мобільні телефони

13 червня у світі відзначають День нагадування про людей з альбінізмом, День винаходу швацької машини, в Естонії, Латвії та Литві – День жертв комуністичних репресій, в Угорщині – День винахідників, а в Аргентині – День письменника.

The Page нагадує, які історичні події відбулися 13 червня в Україні та світі.

У 1525 році засновник протестантизму Мартін Лютер одружився з Катариною фон Бора, порушивши правила целібату для католицьких священиків та монахинь. Сам Лютер був рукоположений в священики у 1507-му. Щоправда, ще у 1521-му Папа Лев X відлучив його від церкви, бо Лютер заперечував кілька постулатів католицтва, зокрема індульгенції.

250 років тому, 13 червня 1774 року, Род-Айленд став першою з британських колоній у Північній Америці, де було заборонено ввезення рабів.

У 1892-му у Києві був запущений для пасажирів перший у Російській імперії електричний трамвай. Перші електрифіковані вагони ходили по лінії з Подолу на Хрещатик, від Олександрівської площі (нині Контрактової) Олександрівським (Подільським) узвозом.

Quote«Пасажирський рух на електричній залізниці вже розпочався. Вагони переповнені публікою, причому багато хто по декілька разів їздить Олександрівським узвозом вгору і вниз, цікавлячись цією важливою для Києва новинкою», – писала газета «Киевлянин».

У 1971-му газета «Нью-Йорк Таймс» почала публікацію документів Пентагону про те, як США втручалися у події у В'єтнамі, починаючи з 1945 року. Злив документів фактично розкрив систематичну брехню тодішнього президента Ліндона Джонсона виборцям та Конгресу.

Перший мобільний телефон важив 800 г

13 червня 1983 року в США у продаж надійшов перший серійний мобільний телефон. Пристрій під назвою Dynatac 8000x виробництва компанії Motorola важив майже 800 г, а його довжина становила 33 см. Попри те, що перша мобілка коштувала $3995 ($11 716 у сучасних цінах), а заряду акумулятора вистачало всього на годину, за рік його придбали понад 300 тис. людей.

Мартін Купер, головний інженер Motorola та винахідник першого мобільного, повторює свій історичний перший дзвінок за допомоги DynaTAC в 2007 році.

Мартін Купер, головний інженер Motorola та винахідник першого мобільного, повторює свій історичний перший дзвінок за допомоги DynaTAC в 2007 році.

10 років тому, 13 червня 2014 року, українські війська встановили контроль над Маріуполем.

Подякувати 🎉