12 листопада у світі відзначають Всесвітній день боротьби з пневмонією, в Азербайджані – День Конституції, на Тайвані – день народження Сунь Ятсена, в Індонезії – Національний день здоров'я, а в США – День щасливих годин у закладах.
нагадує, які історичні події відбулись 12 листопада в Україні та світі.
У 1330 році у битві при Посаді волоський воєвода Басараб I Засновник із невеликим військом кавалерії, піших лучників і селян переміг 30-тисячну армію угорського короля Карла I Роберта Анжуйського. Внаслідок поразки Угорщина втратила надію вийти до Чорного моря, а Волощина ще на деякий час зберегла незалежність.
12 листопада 1871 року у виставі за п'єсою Квітки-Основ'яненка «Сватання на Гончарівці» в Одесі на театральну сцену вперше вийшов як актор Марко Кропивницький. Без його режисури і реалістичної драматургії сьогодні неможливо уявити розвиток українського театру на Наддніпрянщині. На честь Марка Кропивницького перейменували Кіровоград-Єлисаветград і його рідне село Бежбайраки на Кіровоградщині.
У 1905 році громадяни Норвегії на референдумі вирішували, зберегти монархію або створити республіку як форму правління нової країни — в червні стортинг, парламент Норвегії, вирішив розірвати унію зі Швецією. Стортинг до цього вже запропонував престол принцу Данії Карлу, але той наполягав, аби норвезький народ сам вибрав між монархією і республікою. Пропозицію зберегти монархію підтримали 79% виборців. Стортинг вже офіційно запропонував трон Карлу, і той прийняв його під ім’ям короля Гокона VII. Таким чином, Норвегія отримала власного монарха вперше за пів тисячі років.
У 1918-му після розпаду Австро-Угорської імперії Австрія офіційно стає республікою. Зміною державного ладу вирішили скористатися комуністи з Червоної гвардії, проте спроба перевороту зазнала поразки від соціал-демократичної народної гвардії – Фольксверу, як тоді називали Збройні сили Австрії. Так Австрія не стала комуністичною країною.
12 листопада 1922 року була офіційно відкрита Київська картинна галерея. Основу музейного фонду склали художні колекції київських промисловців та меценатів Терещенків.
У 1990-му «батько інтернету» Тім Бернерс-Лі і бельгійський комп’ютерний вчений Роберт Кайо опублікували офіційну пропозицію щодо Всесвітньої павутини (www):
«Гіпертекст — це спосіб зв’язувати та отримувати доступ до інформації різного типу у вигляді мережі вузлів, у яких користувач може переглядати за бажанням».
З 23:00 12 листопада 1992 року на території Україні офіційно припинено функціонування рубля як грошової одиниці. Єдиним законним засобом платежу стали українські купоно-карбованці від Національного банку України.