Facebook Pixel

Цей день в історії. 11 березня була оголошена пандемія COVID-19

11 березня у світі відзначають Міжнародний день сантехніка, а в Литві – день відновлення незалежності. The Page нагадує, які історичні події відбулися 11 березня в Україні та світі.

У 843 році імператриця Теодора II відновила іконошанування у православних церквах Візантійської імперії.

У 1811-му перші луддити почали повстання текстильників Ноттінгема. Вони знищували виробничі машини та приладдя, щоб зберігати власні робочі місця. Назву свого руху противники індустріалізації взяли від напівлегендарного Неда Лудда, який наче розтрощив дві машини для плетіння у 70-х роках XVIII століття.

У 1931 році влада СРСР заборонила ввозити та продавати Біблію до країни. Заборона трималась майже до середини 80-х років, за знайдене західне видання головної книги християн можна було потрапити під статтю.

У 1938-му в ніч з 11 на 12 березня війська нацистської Німеччини окупували Австрію та оголосили про «аншлюс».

У 1941 році президент США Франклін Делано Рузвельт підписав закон про ленд-ліз, за яким Штати почали передавати союзникам по коаліції у Другій світовій війні боєприпаси, техніку, продовольство і стратегічну сировину на частково безоплатній основі.

У 1985-му пленум ЦК КПРС обрав Михайла Горбачова генсеком ЦК КПРС. Горбачов, наймолодший серед членів верхівки компартії, мав стати слухняним виконавцем волі Політбюро, проте неочікувано повів власну політику оновлення СРСР ідеологічно та економічно.

У 1990-му новообрана Верховна Рада Литовської РСР, більшість в якій отримали прихильники «Саюдісу» (аналог українського «Руху»), ухвалила Акт про відновлення незалежності Литви.

Того ж дня до влади в Чилі прийшов демократичний уряд. Диктатор Августо Піночет, який одноосібно правив хунтою в країні, пішов з поста президента.

У 2006 році у в’язниці Міжнародного трибуналу в Гаазі від серцевого нападу помер Слободан Милошевич, президент Югославії та Сербії, звинувачений у злочинах проти людства.

11 березня 2020 року Всесвітня організації охорони здоров’я оголосила про пандемію COVID-19. За минулі чотири роки в світі зареєстровано 774,8 млн випадків захворювання на коронавірус (9,5% населення планети), 7 млн людей померли.

Подякувати 🎉