1 жовтня в Україні відзначають День захисників і захисниць України, День українського козацтва, День УПА, День ветерана і Покрова Пресвятої Богородиці. У світі 1 жовтня – це Всесвітній день вегетаріанства, Міжнародний день людей похилого віку, Міжнародний день музики, День кави, какао і шоколаду.
нагадує, які історичні події відбулися 1 жовтня в Україні та світі.
У 331 році до н. е. Александр Македонський здобув перемогу над перським царем Дарієм III у битві при Гавгамелах у Месопотамії.

У 1648-му козацькі полки захопили Кодацьку фортецю на Запорожжі.
У 1871-му у Києві почала роботу Колегія Павла Ґалаґана – приватна чоловіча гімназія. Колегія увійшла в історію української культури й освіти як «школа академіків»: з нею пов'язані імена таких діячів науки, освіти, літератури, як академіки Володимир Липський, Агатангел Кримський, Володимир Грабар, Григорій Костюк, Нестор Котляревський, поети Михайло Драй-Хмара, Павло. Филипович, митці Микола Мурашко, Микола Пимоненко.
95 років тому, 1 жовтня 1929 року, в Україні пройшли численні арешти членів так званої Спілки Визволення України – вигаданої антирадянської організації. Так почалося масове знищення української інтелігенції.
У 1931-му Харківський тракторний завод (ХТЗ) випустив перший трактор.
У 1960-му Запорізький автомобілебудівний завод почав виробництво ЗАЗ-965 «Запорожець», якого прозвали «горбачом». Цей малюк привабив навіть Джеймса Бонда: Пірс Броснан прокотився на ньому у фільмі «Золоте око» 1995 року.
Сьогодні 100 років виповнюється 39-му президенту США Джиммі Картеру. За своєї каденції він ініціював переговори між Ізраїлем і Палестиною припинив продаж американського зерна СРСР у відповідь на агресію в Афганістані – та став лавреатом Нобелівської премії миру.