Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Команда FAVBET активно працює попри інформаційні атаки

Фото надане партнером

Фото надане партнером

2020 року відбулася історична подія – в Україні було легалізовано гральний бізнес, який почав активно інвестувати великі обсяги коштів в державі. Про те, з якими труднощами компанія FAVBET зіткнулася з початком війни, як переорієнтувала свою роботу та як допомагає внутрішнім переселенцям і Україні загалом, поговорили з Chief Human Resources Officer компанії FAVBET Сергієм Кошилем.


В Україні, можна сказати, легальний гральний бізнес тільки почав активно розвиватися. Проте війна зламала плани майже всієї країни. Розкажіть, як війна позначилася на компанії FAVBET?

Так, на жаль, 24 лютого всі ми почали жити в новій реальності. Війна зламала плани не лише гральному бізнесу, а й економіці всієї країни – за прогнозами експертів, ВВП у 2022 році знизиться приблизно на 40%! Це неймовірні показники...

У перші місяці війни ми, як і будь-який інший бізнес України, дивилися та аналізували, що робити далі. Наші рішення залежали від безлічі чинників: доходів компанії, можливості співробітників перебувати в безпечному місці та працювати віддалено, оптимізації витрат і зупинення неактуальних у воєнний час проєктів тощо. Озираючись назад, можна сказати, що буквально щодня департаментам доводилося перебудовувати свою роботу під зміни, що відбувалися навколо.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

На щастя, зараз (у червні) ситуація в бізнесі стала більш прогнозованою: ми маємо розуміння, як і куди рухатися, водночас зберігши співробітників. Це заслуга грамотного управління компанією з боку керівництва, а також неймовірної залученості співробітників, що працюють віддалено іноді з бомбосховищ або під обстрілами. І, звісно, нічого цього не було б без феноменальної роботи Збройних сил України, які не пропустили ворога й зберегли наші території!

Як ви вибудовували роботу співробітників компанії? Чи багато з них виїхало за кордон?

Перший тиждень був найскладнішим: співробітники були в переїздах, іноді не виходили на зв'язок. Ми в HR-департаменті не могли проконтролювати всі переміщення, тому були зосереджені на найважливіших питаннях: кого призвали до лав ЗСУ, хто перебуває в окупованих містах, хто постраждав від військових дій і потребує допомоги.

Підписуйтесь на нас в Google News!

На щастя, ніхто зі співробітників серйозно не постраждав, а досвід віддаленої роботи під час пандемії дав змогу усім швидко включитися в попередній режим після переміщення в безпечне місце. Станом на зараз 40% працівників перебувають у Києві чи області. Загалом 88% персоналу компанії перебувають в Україні, 12% – за кордоном. У всіх — віддалений режим роботи, але офіс відчинений — є люди, які регулярно його відвідують.

Скільки ви планували інвестувати в розвиток у поточному році? Як війна вплинула на показники, зокрема, фінансові результати FAVBET?

На жаль, розмір інвестицій озвучити не можу – це внутрішня комерційна інформація компанії. Загалом можу сказати, що частина продуктів, у які були інвестовано значні суми в попередні роки, зупинилися з початком військових дій. Зараз компанія шукає шляхи їхнього відновлення.

Натепер мета менеджменту – тримати рівень доходів і витрат у балансі, що дає змогу виплачувати зарплати персоналу та покривати операційні витрати. Але водночас ми оптимістично дивимося на ситуацію, віримо в краще та вже готуємо нашу команду до відновлення колишніх обсягів.

foto3-fav.jpeg

Чи є план роботи FAVBET на випадок затяжної війни?

З 2014 року Україна вже перебуває в стадії війни. З 2019-го – у режимі пандемії. А як ми знаємо, труднощі роблять нас сильнішими… Тому стратегія роботи нашого бізнесу вже давно набула ситуативного та гнучкого характеру реагування на соціальні, юридичні, військові аспекти. У нас є основні стратегічні вектори, і завдяки сильній команді ми намагаємося реалізувати їх за будь-яких умов. Також одним із ключових чинників роботи компанії є диверсифікація – це допомагає компенсувати збитки в одних місцях, перекриваючи їх іншими.

Як ви допомагаєте зараз державі та армії? Адже практично ніхто не залишився осторонь такої складної ситуації.

У поточній, важкій для України ситуації компанія використовує всі свої ресурси як фінансові, так і фізичні, щоб не залишатися осторонь.

З початку війни:

  • уся команда FAVBET Tech стала IT-армією й веде боротьбу на кіберфронті країни;
  • було розроблено логістичні маршрути для перевезення понад 100 тонн гуманітарної допомоги (додатково минулими вихідними передали медикаменти та продовольство з Хорватії до однієї з військових частин в Україні);
  • передано комп'ютерну техніку, світч-порти та вайфай- роутери для ЗСУ, ТрО та поліції;
  • значну суму, що обчислюється мільйонами, було перераховано ВСУ та ГО «Повернись Живим», також на постійній основі ми перераховуємо відсоток від доходів для допомоги нашій армії;
  • було реалізовано ідею одного зі співробітників – платформу для пошуку зниклих людей Finders.in.ua (на порталі вже розміщено інформацію про понад 50 тис. осіб);
  • офіс FAVBET став бомбосховищем, а склади компанії – гуманітарними хабами.

Крім того, компанія здійснює забезпечення амуніцією співробітників, які перебувають у ЗСУ/ТрО, а також передає все необхiдне зі складського інвентарю — наприклад, PowerBank із Welcome Pack.

У 2020 році ви створили благодійний фонд FAVBET Foundation. Як він залучений до допомоги державі та біженцям?

95% проєктів фонду спрямовано на допомогу країні та вимушеним переселенцям, на підтримку армії та реабілітацію поранених воїнів. Також ми й далі опікуємося двома дитячими будинками. Раніше брали участь у державній програмі цифровізації бібліотек, але, на жаль, через війну процес тимчасово зупинено.

Зараз FAVBET активно підтримує українських біженців у Хорватії. Ми розпочали з організації поїздки на футбол на матч за мир «Динамо Київ» – «Динамо Загреб». Потім було відкрито безплатну школу для вивчення мов, на базі якої сформувався цілий центр, де українці можуть спілкуватися й отримати різну підтримку.

Проєкти фонду та компанії стали невіддільними. Якщо до війни команда фонду налічувала приблизно 15 осіб, то зараз кожен третій співробітник займається благодійними проєктами як у межах фонду чи компанії, так і в межах власної персональної відповідальності.

Якими коштами наповнюється FAVBET Foundation і скільком людям уже допомогли? Який механізм допомоги? Куди потрібно звертатися за допомогою?

Усі проєкти реалізуються коштом компанії FAVBET. Якщо війна триватиме довго, ми плануємо шукати партнерів для стратегічного об'єднання ресурсів і збільшення масштабів допомоги.

Питання «скільком людям допомогли» — некоректне. Розрахувати, скільком людям передали гуманітарку, неможливо, передавали пелетами на військові частини. Також ми екіпірували майже 120 осіб, передали броньоване авто для ЗСУ і зараз перебуваємо в процесі купівлі ще одного.

Ми вирішили, що наша компанія не може не підтримати українців у країні, де представлено наш бізнес. Зрозуміли, що без знання хорватської та англійської мов нашим співвітчизникам тут практично неможливо знайти роботу й дуже складно просто закрити базові потреби. Саме тому й було реалізовано цей проєкт.

У ЗМІ пролунали звинувачення, що FAVBET мінімізує податки та показує збитки. Що можете сказати на свій захист?

Будь-яка фінансова інформація має підтверджуватися комплексними фактами та цифрами. Звинувачення з боку людини, яка не володіє розумінням бізнесу й не має доступу до внутрішньої звітності компанії, є безпідставними та маніпулятивними. Варіант того, що автор помилився або мав помилковий матеріал для статті, я виключаю, оскільки фактів у статті було мало. Виникає лише питання: з якою метою роблять ці публікації?

Скільки реально співробітників оформлено в компанії? Чи є люди, які працюють як фрилансери або на аутсорсі, за трудовими договорами?

Щоб відповісти на це питання, варто розуміти, що FAVBET – це диверсифікований холдинг. Якщо говорити про конкретні бізнес-напрямки, то в них є відповідні ігрові ліцензії для оперування в Україні, а чисельність працевлаштованих у них працівників сягає кількох сотень. Звісно, усі ці фахівці працюють згідно з Кодексом Законів про працю України з регулярним поданням звітності та сплатою податків із боку компанії.

Якщо говорити про бізнес-напрямок із розроблення ІТ-рішень – там можуть бути й інші форми взаємодії: фриланс, проєктна робота тощо. Такий формат взаємодії є типовим для цієї індустрії: для таких працівників ми — «клієнт», який замовляє послуги під проєкт (короткостроковий або довгостроковий). Водночас вони можуть паралельно працювати з іншими компаніями, не обмежуючи себе одним постійним місцем роботи.

Чи не є інформаційні атаки на гральний бізнес проплаченим антипіаром? Адже нелегальний ринок так і не подолали.

Не можу відповісти за інші компанії, але конкретно щодо FAVBET – так, це саме проплачені статті з метою завдати збитків нашій репутації. До того ж ці інформаційні атаки склеєні досить примітивно, що ще більше говорить про їхню маніпулятивність. Інформація про те, що ми ухиляємося від сплати податків чи працюємо на ринку країни-агресора, є безпідставною й не підкріпленою фактами.

Коли держава зможе подолати нелегальний ринок і що для цього потрібно?

Моя думка – за останні роки держава вже зробила та робить значні кроки в цьому питанні, проте реформу не завершено в повному обсязі. Важко оцінити, на якому етапі ухвалення законопроєкту щодо врегулювання податків.

Оскільки більшість регуляторних процесів на гральному ринку є новими, іноді з ними виникає багато юридичних нюансів. Але той інтерес, який почали виявляти до українського ринку іноземні компанії із цієї ніші, є позитивним індикатором успішності дій уряду.

Чого б ви побажали Україні?

Зараз важко бажати чогось, крім миру та безпеки для громадян країни, а також сил і відваги для ЗСУ!

Слава Україні!

Коментарі

Всі новини