Я загубив банківську картку — що робити? Топ-7 першочергових порад при втраті кредитки

Структура матеріалу
Фото: Pixabay

Фото: Pixabay

Кредитні та дебетові картки стали невід’ємною частиною життя сучасної людини. Однак, зважаючи на їхню компактність, пластикову картку можна досить легко й непомітно загубити або ж викрасти. The Рage дає відповідь на сім найпопулярніших запитань про те, що слід робити в разі крадіжки банківської картки в Україні та поза її межами, до кого звертатися та чи є шанс повернути втрачені гроші?

1

Як діяти щойно помітили відсутність картки?

Якщо ви впевнені, що банківської картки у вас немає, її потрібно негайно заблокувати. Зробити це можна кількома способами.Насамперед, звернутися до найближчого відділення вашого банку з паспортом та відповідною заявою про втрату та блокування картки.

Інший варіант — зателефонувати на гарячу лінію. Оператор поставить кілька особистих запитань (ПІБ, дата народження, кодове слово, номер рахунку), які дадуть йому змогу ідентифікувати вас як справжнього власника втраченої картки. У жодному разі не надавайте операторові інформацію про ПІН-код, CVV-код чи CVC-код.

Telegram Logo

Найшвидший метод — заблокувати картку самостійно у мобільному додатку або через бота.

2

Заблокували… А що далі?

Після блокування картки можна заспокоїтися — нею вже ніхто не зможе скористатися. Тепер треба замовити її перевипуск: звернутися до відділення банку з посвідченням особи або залишити заявку через інтернет-банкінг чи мобільний додаток. При цьому, банківський картковий рахунок не зміниться, а просто прив’яжеться до нової картки. Зазвичай її створення триває від 2 до 14 днів і коштує від 15 до 100 грн, залежно від банку.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
3

Чи можливо повернути кошти, що були на втраченій картці?

Власник кредитної чи дебетової картки несе повну відповідальність за всі операції, здійснені за допомогою його картки, до моменту блокування. Якщо зловмисник не встиг викрасти гроші, то отримати їх можна у касі банку (з собою обов’язково потрібно мати паспорт). Або зняти кошти вже з перевипущеної картки: оскільки рахунок клієнта лишається незмінним, банк автоматично нарахує всі наявні кошти на нову картку.

4

Злочинці встигли викрасти гроші з картки. Як домогтися повернення коштів?

У випадку, якщо шахраї встигли привласнити гроші, необхідно написати заяву до поліції. Варто вказати час, дату, повну суму крадіжки та якомога більше деталей (які суми списувалися, з яким інтервалом тощо), що допоможуть пришвидшити розслідування.

Далі потрібно написати заяву на опротестування банківських операцій у відділенні банку. На підставі звернення клієнта, банк зобов’язаний провести внутрішнє службове розслідування. Співробітники перевірять камери спостереження біля банкоматів, місця, де відбувалися операції, після чого приймається рішення про відшкодування збитків.

Якщо провини клієнта немає, банк виплатить втрачену суму в повному обсязі. Але якщо в ході розслідування з’ясується, що власник картки передавав персональні дані (PIN-код, CVV-код, CVC-код) третім особам, кошти не повертатимуть.

5

Що робити, якщо картка залишилася в банкоматі «свого» банку?

Трапляється, що банкомат після спроби зняти готівку не повертає платіжну картку. Якщо така ситуація сталася з АТМ, що належить «вашому» банку, потрібно зателефонувати на гарячу лінію. Оператор детально розповість коли, де і як можна забрати картку. Зазвичай її вилучають під час наступної інкасації і потім повертають власникові. Наразі деякі українські банки надають перевагу блокуванню та знищенню старої картки, пропонуючи клієнтам перевипустити пластикову заміну.

6

До кого звертатися, якщо картку забрав «чужий» банкомат?

Якщо ж картку «зажував» АТМ «чужого» банку, необхідно зателефонувати на номер, вказаний на банкоматі. Оскільки процедура повернення картки відрізняється і залежить від кожного окремого банку, слід поцікавитися в оператора, до кого краще звертатися. Як правило, вам порадять написати заяву у відділенні «свого» банку і чекати її повернення власником АТМ. У такому разі, можуть знадобитися додаткові документи, як-от паспорт чи ІПН.

Повернення картки з АТМ іншого банку займає досить багато часу. Тому банк-емітент може запропонувати альтернативний варіант: утилізувати стару картку та отримати нову.

7

Як бути, якщо картку викрали за кордоном?

Поза межами України ситуація з втраченою карткою дещо ускладнюється: поруч немає відділень банку. За відсутності картки, її потрібно заблокувати, знову ж таки зателефонувавши на гарячу лінію, через інтернет-банкінг або мобільний додаток. Далі банк запропонує клієнтові перевипустити віртуальну картку, додати її до Wallet та розраховуватися за допомогою смартфона. Забрати пластикову картку можна після повернення в Україну. Але отримати готівку в банкоматі за кордоном без пластику не вдасться.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини