Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Рівень тіньової економіки впав до мінімуму за останні 10 років

За попередніми розрахунками, рівень тіньової економіки у 2018 році склав 30% від обсягу ВВП. Це найнижчий показник з 2009 року і на 2 процентних пункти менший, ніж у 2017-му. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економрозвитку.

У звіті, який підготував Департамент економстратегії і макроекономпрогнозування, йдеться про те, що всі методи, за допомогою яких відбувається оцінка рівня тіньової економіки, показали зниження її рівня.

Наприклад, метод «витрати населення — роздрібний товарообіг» зафіксував зниження рівня тіньової економіки до 46% ВВП. А електричний і монетарний — до 27 і 23% відповідно. Метод збитковості підприємств встановив зниження рівня тіньової економіки до 18% ВВП.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Водночас вдосконалений Мінекономрозвитку монетарний метод зафіксував зростання тіньової економіки до 39% ВВП. «Витрати населення — роздрібний товарообіг та послуги» також встановив зменшення до 54% від обсягу ВВП.

У звіті зазначається, що зменшення рівня тіньового сектора було помічено в більшості секторів економіки, виняток — транспорт, поштова та кур’єрська діяльність, а також сільське, лісове і рибне господарство.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Найвищий рівень тіньового сегмента — у сферах фінансової та страхової діяльності. Він становить 40%.

Контекст

  • Рівень тіньової економіки в Україні у 2016 році знизився з 40% до 34% порівняно з 2015-м.
  • У 2017 році рівень тіньової економіки склав 31% від ВВП. Це на 4 процентних пункти менше, ніж у 2016-му. А за перших три квартали 2017-го рівень оцінювався у 33%.

Коментарі

Всі новини