Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ФОПи та неіснуючий звіт із ЄСВ. Що робити та як встигнути з податками

Як подати звіт з ЄСВ за новими правилами. Фото: pixabay

Як подати звіт з ЄСВ за новими правилами. Фото: pixabay

З лютого в Україні змінилася звітність із ЄСВ, зокрема і для ФОПів. Відтепер підприємці подаватимуть відомості щодо ЄСВ у рамках звіту про доходи. Це можна зробити онлайн або подати звітність у паперовому вигляді.

Такі заходи мали спростити звітність для бізнесу, однак, навпаки, внесли плутанину. Варто зазначити, що підприємці мають надати звіти за 2020 рік до 10 лютого 2021 року.

Згідно з новими правилами, в одну звітність об'єдналися Доповнення №4 ЄСВ і форми №1ДФ (ПДФО/військового збору) для роботодавців і Доповнення №5 і декларації єдиного податку для ФОПів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Водночас Мінфін затвердив нову форму звіту, яка почала діяти з 1 лютого 2021 року. Відтак ФОПи, які не встигли надати звіт із ЄСВ за 2020 рік до лютого, будуть змушені подавати відомості за новою формою.

Звіт із ЄСВ за новою формою

ФОПи на спрощеній системі, які не встигли надати звіт із ЄСВ за 2020 рік до 1 лютого 2021 року, мають використовувати «перехідну форму» F3000513, яку затвердив Мінфін. Однак вона поки що недоступна в Кабінеті платника податків, а надати звіт за попередньою формою вже не можна.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Водночас незрозуміло, на якому бланку подавати паперову звітність.

Отже, підприємцям доведеться чекати на появу нової звітності або ж надати паперовий звіт, взявши поточну форму № Д5 із сайту Верховної Ради.

Водночас на сайті Податкової служби в Запорізькій області вказано, що звіт подається за формою № Д5 згідно з додатком 5 із зазначенням типу форми «початкова».

Варто зазначити, що на тематичних форумах є інформація про те, що нова форма звіту буде доступною вже цього тижня.

Коментарі

Всі новини