Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

На валютному ринку настав перепочинок: офіційно гривня подорожчала на 1 копійку

Курс долара на 20 січня. Фото: НБУ

Курс долара на 20 січня. Фото: НБУ

Нацбанк сьогодні, 19 січня, о 15:30 встановив на 20 січня офіційний курс гривні до долара в Україні на рівні 28,4 грн. Отже, гривня зміцнилася на одну копійку порівняно з 19 січня (курс 28,41 грн).

kurs-na-19-yanv.jpg

Довідковий курс гривні о 12:00 було встановлено на такому ж рівні — 28,4 грн.

Торги на валютному ринку вчора, 18 січня, були бурхливі. У середині дня котирування сягали 28,53 грн за долар. НБУ час від часу виходив на ринок, поступово продаючи валюту. До вечора ситуація на ринку стала спокійніша і торги закрилися на рівні 28,37 — 28,39 грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Сьогоднішньому відносному подорожчанню гривні, ймовірно, допомогли валютні інтервенції НБУ, як і те, що ринку потрібно було «віддихатися» після девальвації гривні протягом останніх днів.

Проте попит на валюту залишається високий та перевищує пропозицію. Зберігається і прагнення іноземних інвесторів виводити свої кошти на тлі можливої агресії Росії та зростання невизначеності політичної ситуації в Україні.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Гравці валютного ринку також чекають на рішення Нацбанку щодо облікової ставки. Воно має бути ухвалене 20 січня.

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин зазначив, що обмінний курс гривні до долара на міжбанківському ринку знецінився за минулий тиждень на 2,2%. Така динаміка курсу визначалася великим переважанням попиту на іноземну валюту з боку клієнтів банків над її пропозицією як за спотовими, так і за форвардними угодами (чистий попит на іноземну валюту минулого тижня в середньому на день перевищував $88 млн).

Беручи до уваги суттєве перевищення попиту над пропозицією валюти та з метою згладжування надмірних коливань курсу гривні, Національний банк минулого тижня продав валюти на $331 млн, що у 3,3 раза більше, ніж за попередній тиждень.

За операціями фізичних осіб на готівковому та безготівковому валютному ринках також спостерігається переважання попиту на валюту. Зростання чистої її купівлі минулого тижня компенсувало її чистий продаж у перший тиждень нового року. З початку року чиста купівля населенням валюти становила $7 млн у готівковій формі та $19 млн — у безготівковій.

Коментарі

Всі новини