Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

НБУ послабив деякі «воєнні» валютні обмеження

НБУ послабив деякі валютні обмеження

НБУ послабив деякі валютні обмеження

Національний банк збільшив ліміт на зняття готівки з валютних рахунків і полегшив низку обмежень на транскордонні операції.

Що змінилося в умовах зняття готівкової валюти

Збільшено щоденний ліміт на зняття готівки в Україні з валютних рахунків із 30 тис. грн до 100 тис. грн (в еквіваленті). Цей ліміт також поширюється на зняття валюти за кордоном із рахунків, відкритих в українських банках.

Щоденний ліміт у розмірі 100 тис. грн на зняття готівки в Україні з рахунків у національній валюті залишається чинним. За кордоном зняття валюти з гривневих рахунків обмежено лімітом 100 тис. грн на місяць.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Оплата навчання за кордоном

Нацбанк дозволив без обмежень перераховувати кошти для оплати навчання на рахунки навчальних закладів за кордоном. У такий спосіб розширено перелік винятків із заборони на транскордонні операції, до якого також входять витрати, пов'язані зі смертю громадян, лікуванням у медичних закладах і транспортуванням хворих.

Обмеження операцій quasi cash і P2P-переказів

Обмежено загальним лімітом у розмірі 100 тис. грн (в еквіваленті) на місяць:

Підписуйтесь на нас в Google News!
  • переказ коштів на рахунки фізичних осіб за кордоном із використанням реквізитів платіжних карток платника та отримувача (P2P-перекази);
  • здійснення операцій із використанням платіжних карток для придбання активів, що безпосередньо конвертуються (обмінюються) на кошти та належать до операцій quasi cash. З-поміж таких операцій: поповнення електронних гаманців, брокерських чи форекс-рахунків, оплата дорожніх чеків, купівля віртуальних активів тощо.

***

Крім того, Національний банк:

  • розширив перелік винятків до заборони щодо переказів за кордон. Зараз дозволено валютні операції резидентів із виконання зобов'язань, забезпечених державною гарантією;
  • дозволив купувати іноземну валюту на умовах «форвард» за форвардними договорами, укладеними до 23 лютого 2022 року (включно) з дотриманням певних умов.

Офіційний курс гривні щодо долара залишається зафіксованим на рівні 24 лютого 2022 року — 29,25 грн.

Коментарі

Всі новини