Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Валютний ринок оперативно зреагував на зростання облікової ставки НБУ

Курс долара на 21 січня Фото: НБУ

Курс долара на 21 січня Фото: НБУ

Нацбанк сьогодні, 20 січня, встановив на 21 січня офіційний курс гривні щодо долара на рівні 28,32 грн. Отже, гривня зміцнилася на 8 копійок проти 20 січня (курс 28,40 грн).

Довідковий курс гривні о 12:00 було встановлено на рівні 28,30 (вчора було 28,40 грн).

kurs-na-21-yanvarya.jpg

Зазначимо, що ситуація на валютному ринку почала заспокоюватися ще вчора, 19 січня. Зрештою офіційний курс зміцнився на 1 копійку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Сьогодні настрої на валютному ринку багато в чому визначалися рішеннями Нацбанку та заявами його керівника. Головні з них такі:

  • облікову ставку підвищено одразу на 1 відсотковий пункт — до 10% річних;
  • Національний банк використовуватиме механізм валютних інтервенцій для згладжування надмірних коливань на ринку. Водночас НБУ в найближчі квартали відмовиться від планових щоденних інтервенцій щодо купівлі валюти для поповнення резервів;
  • Національний банк вивчає питання допуску українських банків до купівлі єврооблігацій країни;
  • у лютому НБУ підвищить норматив обов'язкових резервів за поточними рахунками на 2 в. п. у національній валюті (до 2%) та в іноземній валюті (до 12%).
Підписуйтесь на нас в Google News!

Голова НБУ Кирило Шевченко сказав на пресконференції, що вони не бачать ознак панічної поведінки на валютному ринку, агресивну купівлю демонструють лише нерезиденти, які щойно продали облігації внутрішньої держпозики (ОВДП).

«НБУ минулого року дозволив купувати валюту без зобов'язань. Ми бачимо в середньому майже $11 млн купівлі валюти на день. Якби були ознаки панічної поведінки, то обсяг купівлі без зобов'язань показав би суттєву тенденцію до зростання, а так він перебуває на рівні грудня та листопада», – зазначив Шевченко.

Директор департаменту відкритих ринків НБУ Олексій Лупін додав, що січень традиційно демонструє більший попит на валюту, що пов'язано з великими бюджетними виплатами в грудні. «Мінфін витратив 76 млрд грн, частина цих коштів потрапила на валютний ринок», – зауважив він.

Коментарі

Всі новини