Facebook Pixel

Кабмін націлився на фінзвітність бізнесу: чого хочуть від компаній

Держава відкриє фінансову звітність. Фото: Pixabay

Держава відкриє фінансову звітність. Фото: Pixabay

Міністерство цифрової трансформації опублікувало норму, яка дозволить внести зміни до постанов Кабінету міністрів і зобов'язати українські компанії публікувати фінзвітність як відкриті дані.

Йдеться про зміну постанов Кабміну про відкриті дані № 835 та № 867. Зараз норму винесли на публічне обговорення.

Серед переліку даних, які підлягають оприлюдненню у відкритій формі, у новій версії постанови є «фінансова звітність компаній, яка складається й подається відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»». За її публікацію відповідає Держстат. Крім того, є «фінансова звітність підприємств незалежно від форм власності (у межах збору такої звітності ДПС)», за публікацію якої відповідає податкова служба.

Telegram Logo

Якщо норму приймуть, усі ці дані публікуватимуться на Єдиному порталі відкритих даних.

«Відкриття інформації про фінансову звітність компаній – це важливий етап детінізації ринку даних. Сподіваємося, що Держстат виконає свої обов'язки максимально оперативно», – коментують в Opendatabot.

Контекст. За даними Opendatabot, після набуття чинності змін до закону про бухгалтерський облік, з 2018 року фінзвітність компаній не є таємницею. Проте державні органи не надавали її за запитом.

Коментарі

Всі новини