ВПП Єврозони та протокол ФРС США. Чим запам'ятається тиждень для інвесторів

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)
Фото: Pijon/Pixabay

Фото: Pijon/Pixabay

На тижні з 15 до 18 лютого новинний фон у всьому світі буде помірним, тому значної зміни тенденцій по валютах, індексах і акціях не чекаємо. Ринок продовжить рухатися в раніше заданому напрямку через відсутність противаги.

Так, у понеділок, 15 лютого в США банківський вихідний, а в Азії країни досі відзначають китайський Новий рік, що свідчить про відсутність інтересу азіатського ринку в найближчі дні. Значить, євро, фунт, австралійський долар продовжать дорожчати.

Індекс долара США дешевшатиме. Американські акції, американські індекси S&P500, DJI, NASDAQ, Russell2000 — продовжать штурмувати нові історичні максимуми.

Telegram Logo

Україна, зі свого боку, цього тижня чекає на безліч цікавих новин про політичні відносини з ОАЕ в зв'язку з візитом нашого президента в Дубай. Вже з понеділка ми отримали заяви в ЗМІ, що українські права діятимуть на території ОАЕ, наприклад. Не можна сказати, що це буде позитивним сигналом для валюти, або для економіки в цілому миттєво.

Однак з політичної точки зору розширення поля дружніх відносин завжди є оптимістичною історією. Крім того, з економічної точки зору, ми всі пам'ятаємо, що ще на початку 2020 року Україна, як і багато країн світу, планувала на осінь свою участь в Еxpo 2020 в Об'єднаних Арабських Еміратах.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Але через COVID-19 захід перенесли на жовтень 2021 року. Виставка такого масштабу — це величезна можливість продемонструвати свої товари та послуги на міжнародній арені. Тобто візит президента не випадковий та в найближчому майбутньому можна чекати на збільшення частки експорту, який поки що становить не більше 0,15% від загальної маси експорту.

З новинних тригерів для всього світу вже з вівторка чекаємо повідомлень по ВВП Єврозони за 4 квартал. Прискорення показника призведе до подорожчання євро в усьому світі, однак не в Україні. Для нашого валютного ринку продовжують діяти локальні історії — політика НБУ, попит і пропозиція по валюті.

У середу, 17 лютого, буде опублікований протокол січневого засідання ФРС США, де повторять коментарі про причини збереження монетарної політики. Також відбудеться виступ президента ФРБ Бостона Еріка Розенгрена. І США опублікують наступну статистику за січень: ціни виробників, роздрібні продажі, промвиробництво.

У четвер, 18 лютого, комітет з фінансових послуг Палати представників США обговорить недавню волатильність акцій, пов'язану з учасниками соцмережі Reddit. Це дуже неправомірна подія, яка поки що не отримала оцінки влади та покарання, тому подібні засідання можна чекати як сильний новинний фон для фондового ринку.

Потрібно розуміти, чи впорається регулятор SEC з подібними нападками з боку масового споживача фондового ринку і зможе захистити хедж фонди та інвестиційні компанії, які багато років працюють за своєю звичною схемою. Також у передостанній робочий день тижня ЄЦБ опублікує протокол останнього засідання, а ЦБ Індонезії та Туреччини опублікують рішення за ставками.

П'ятниця, 19 лютого, буде днем для виступ Розенгрен з ФРС. А Держстат США опублікує наступну інформацію: попередній PMI обробних галузей за лютий, продажу на вторинному ринку житла за січень, попередній PMI обробних галузей єврозони за лютий.

Крім того, цього дня, за традицією, чекаємо, що S&P Global Ratings опублікує рейтинги Замбії, Іраку, Кабо-Верде, Лівану, Північної Македонії, Швейцарії, Таджикистану, Естонії. Fitch Ratings опублікує рейтинг Болгарії, Казахстану, Люксембургу, Туреччини.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини