Facebook Pixel

Вибір на користь майбутнього: чому інтерес до сталих інвестицій зростає

Іван Корякін
консультант з питань стратегії та фінансів, координатор напряму «Стратегії бізнесу» Асоціації експертів зі сталого розвитку
Фото: PublicDomainPictures/Pixabay

Фото: PublicDomainPictures/Pixabay

Підвищити фінансові результати та отримати прибуток. Не так давно бізнес здебільшого фокусувався тільки на цих завданнях. Однак прибутковість і стале інвестування здатні доповнювати одне одного.


Далекоглядною та збалансованою стратегією є така, яка під час реалізації проєктів враховує як отримання прибутку, так і розв'язання екологічних, соціальних і управлінських питань, більше відомих у світі інвесторів як «ESG-критерії».

Для орієнтира можна спиратися на цілі сталого розвитку (ЦСР), також відомі як список справ для світу, які були встановлені Організацією Об’єднаних Націй та погоджені 193 країнами.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Це 17 цілей та 169 завдань щодо подолання бідності, боротьби з нерівністю, кліматичними змінами тощо на період до 2030 року. Вважається, що ЦСР ООН можуть створити бізнес-можливості на $12 трлн.

Звернімося до досвіду провідних інвестиційних установ світу. Скажімо, BlackRock — міжнародної інвестиційної компанії зі США, яка є однією з найбільших інвестиційних компаній світу й найбільшою у світі за розміром активів під управлінням.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Її поточна капіталізація складає $177 млрд, а розмір активів під управлінням на грудень 2019 року становив $7,4 трлн, включно оціночно до $0,8 трлн сталих інвестицій.

У банку справедливо вважають, що стале інвестування — це процес вкладання коштів у прогрес і усвідомлення того, що компанії, які адресують найбільші виклики у світі, здатні зростати найкраще.

Йдеться про новаторське вдосконалення способів ведення бізнесу та створення мотивацій, які заохочуватимуть усе більше людей вибирати стале майбутнє.

На думку банку, кількість і різноманітність інвесторів, які шукають стійкі можливості, зростають із кількох причин:

  • особи, які в майбутньому ухвалюватимуть фінансові рішення, свідомо цікавляться більш сталими компаніями й шукають більш стійкі інвестиційні рішення;
  • регулятори та уряди розширюють фокус із метою включення сталості до інвестиційної інформації та процесу ухвалення рішень;
  • зростає визнання того, що дослідження та аналіз ESG можуть потенційно виявляти інвестиційні ризики та генерувати більшу віддачу.

Завдяки поєднанню традиційних інвестиційних підходів з ESG інвестори, починаючи від глобальних установ і закінчуючи приватними особами, застосовують стійкий підхід до досягнення своїх інвестиційних цілей.

У BlackRock їм доступний широкий асортимент продуктів, а їхні мотивації діляться на спектр стратегій від «уникати» до «просувати».

Стратегія «уникати» передбачає виключення певних компаній або галузей, які пов’язані з підвищеним ризиком ESG або які порушують цінності власника активу.

Стратегія «просувати» спрямована на збільшення впливу позитивних чинників ESG та націлювання на конкретні позитивні соціальні чи екологічні результати.

Інтеграція ESG — це практика включення інформації ESG у процес ухвалення інвестиційних рішень для сприяння підвищенню прибутковості, скоригованої на ризик, незалежно від того, чи має стратегія стійкий мандат.

Оскільки єдиного універсального підходу немає, у BlackRock він розглядається як надання доступних для всіх портфоліо менеджерів досліджень, даних і аналізів та співпрацю з ними для виявлення потенційних покращень процесів у всіх інвестиційних заходах.

Дотримуючись цього тренду, заможні люди світу все частіше спрямовують свої гроші на соціально, етично й екологічно освічений бізнес, що може стимулювати ріст стійких інвестицій загалом.

У звіті про світове багатство Capgemini за 2020 рік було зазначено, що 27% багатих осіб (HNWI), тобто тих, які мають капітал понад $1 млн, заявили про зацікавленість у стійких продуктах.

Водночас цей показник серед надбагатих фізичних осіб (UHNWI), тобто тих, які мають капітал понад $30 млн, становить уже 40%.

Серед основних мотивацій сталого інвестування заможні інвестори зазначили більшу прибутковість (39%), краще розуміння продуктів ESG (29%) і бажання підтримувати суспільство (26%).

Водночас улюбленими сферами їхньої уваги були екологічні ризики та кліматичні зміни (55%), етичні системи управління (54%) та соціально свідома ділова практика (52%).

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини