Facebook Pixel

Великі банки не виключають корекції: прогноз

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club
Фото: S K/Pixabay

Фото: S K/Pixabay

Довгострокові американські облігації збільшуються в ціні, акції можуть впасти після періоду стрімкого зростання ринку, а пандемія COVID-19 нарешті йде на спад у країнах, де активно проводять вакцинацію. Чим ще запам'ятається тиждень?


Прибутковість облігацій і далі зростає. Однією з тем поточного тижня, цілком імовірно, стане подальше спостереження за прибутковістю довгострокових американських облігацій.

Минулого тижня прибутковість десятирічних паперів зросла до позначки 1,36%, підживлюючись вірою в успіхи вакцинації та швидке відновлення економіки. Якщо цей тренд триватиме, це може загальмувати подальше зростання ринку акцій. Зрештою це хрестоматійна теорія: підвищення прибутковості держоблігацій призводить до зниження вартості інших активів.

Telegram Logo

Великі банки не виключають корекцію. Теоретично низькі відсоткові ставки та незначна прибутковість облігацій завжди сприяють зростанню акцій, адже це знижує вартість обслуговування боргу, збільшує поточну вартість майбутніх грошових потоків компаній і загалом призводить до того, що інвестиції в ринок акцій починають виглядати набагато привабливішими, як порівняти з облігаціями.

От і впродовж останнього року ми спостерігаємо стрімке зростання ринку акцій, яке важко пояснити чимось ще, крім низьких ставок, програми кількісного пом'якшення (викуп облігацій центральним банком) і величезних фінансових вливань.

Якщо ж прибутковість і далі збільшуватиметься, зростання ринку акцій може швидко закінчитися, і потрясіння може стати вельми відчутним з огляду на те, що, за даними Bank of America, інвестиції в ринок акцій та сировини перебувають на десятирічному максимумі, а обсяги неінвестованих грошових коштів є найнижчими за останні вісім років.

Певні побоювання також висловлюють стратеги Сiti, які вважають, що ймовірність 10% корекції є досить високою. А Nomura, про це я вже писав, вважає: якщо прибутковість десятирічних облігацій перевищить 1,5%, то це може спричинити падіння ринку акцій на 8%.

Сезон корпоративних результатів триває. Добре, звісно, щоб на зростання ринку, крім монетарної та фіскальної політик, впливали й відмінні корпоративні результати, допомагаючи знизити вартість компаній. Сьогодні, за даними Refinitiv Datastream, оцінка S&P 500 (P/E) перебуває на рівні 22,2, що значно вище за середнє значення 15,3.

Як відомо, рано чи пізно ринки повертаються до середнього, і це можна зробити двома способами: знизивши ціну (Р), що прогнозують Citi та Nomura, або збільшивши прибуток (E).

Поки що результати четвертого кварталу, які перевершують прогнози в середньому на 17,2%, тішать, і, хоча сезон оголошення результатів уже йде на спад, наступного тижня інвестори й далі стежитимуть за звітами компаній, серед яких багато гучних імен, включно з Home Depot, Nvidia, Dell та іншими.

Кеті Вуд випромінює оптимізм. Треба визнати, що далеко не всі інвестори дивляться в майбутнє з песимізмом. Торішня знаменитість Кеті Вуд, яка робить ставку на сегмент інновацій — від компаній, які виробляють або принаймні думають про електромобілі, до розробників штучного інтелекту, — вважає, що ринок зростатиме й далі.

Поки що результати ARK Innovation, яким керує Кеті Вуд, заворожують: фонд забезпечив своїм вкладникам упродовж останнього року прибутковість на рівні 160% і зріс за обсягами в десять разів — до $22 млрд, що робить його найбільшим активно керованим ETF у світі. Хоча теоретично, якщо ставки зростуть, то саме ті компанії, у які вірить Кеті Вуд, мають постраждати найбільше.

COVID-19 різко йде на спад. Звісно, наступного тижня й далі стежитимемо за новинами з коронавірусних фронтів. Поки що вакцинанція в США йде повним ходом, а зростання інфікованих знизилося на 66% проти минулого місяця.

Ба більше, деякі інфекціоністи вже подейкують про те, що США наближаються до набуття колективного імунітету і зможуть досягти його в червні, що в разі, якщо так станеться, насправді допоможе якнайшвидшому відновленню економіки.

Щодо економічних даних, то наступного тижня ми, як завжди, з нетерпінням чекаємо на дані про нові заявки на допомогу з безробіття, кількість яких ніяк не знижується, значення індексу впевненості споживачів і випереджальних економічних індикаторів, що допоможе зрозуміти поточний стан і перспективи американської економіки, а найголовніше — оцінити ймовірність затвердження нового пакета фінансової допомоги.

Можна скільки завгодно мудрувати про різні макроекономічні тенденції, проводити історичні паралелі та вести інтелектуальні дискусії щодо прибутковості облігацій, але найважливішим чинником, який зрештою визначить подальший напрямок руху ринку, є магічні $1,9 трлн, з допомогою яких Білий дім хоче врятувати Америку. От і подивимося, чи буде досягнуто прогресу в цій найважливішій справі найближчими днями!

Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини