Ведмеді вражені оптимізмом

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

Американські ринки продовжують дивувати новими досягненнями. Для довідки: S&P 500 ріс сім днів поспіль протягом восьми з останніх дев'яти тижнів і досяг п'яти історичних максимумів.

Dow Jones таких рекордів не ставив, але зумів відіграти всі втрати 2020 року й зараз перебуває лише за 1000 пунктів від лютневого історичного максимуму.

https://thepage.ua/exclusive/obligacii-vnutrennego-zajma-chto-eto-i-kak-na-nih-zarabotat

Telegram Logo

Схоже, що нестримне зростання американських ринків триватиме й цього тижня. У будь-якому разі у понеділок вранці ф'ючерси на основні американські індекси зеленіли, і причин для оптимізму було кілька...

Боротьба з коронавірусом дає обнадійливі результати. Кількість інфікованих у «сонячних штатах» — Флориді, Каліфорнії, Аризоні та Техасі — поступово знижується.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

А фармацевтичні компанії, серед яких Eli Lilly, Johnson & Johnson, Moderna, Pfizer, Sanofi та інші, демонструють успіхи у винайденні та виробництві вакцини проти COVID-19 й рапортують про укладення контрактів на її постачання в найближчому майбутньому.

На думку Goldman Sachs, вакцина може бути готова вже до Нового року, а президент Трамп взагалі заявив, що можуть встигнути до виборів, 3 листопада.

Макроекономічні результати, які було оголошено минулого тижня, перевершили очікування економістів, і це дає надію на те, що в третьому кварталі глобальна економіка продемонструє позитивну динаміку.

Принаймні саме такий розвиток подій прогнозують провідні інвестбанки Уолл-стріт, а також федеральні резервні банки Сент-Луїса та Нью-Йорка.

Безробіття, як і раніше, високе. Наприкінці цього тижня, у п'ятницю, на нас чекає один із дуже важливих економічних звітів — про ринок праці в США, який допоможе пролити світло на ситуацію з безробіттям, що досягло в останні місяці рекордних рівнів.

Загалом у березні-квітні втратили роботу трохи більше як 21 мільйон американців, у наступні місяці 9 мільйонів її знову знайшли, втім, поточне безробіття перебуває на рекордному рівні — близько 10%.

До речі, саме такий рівень безробіття було зафіксовано на піку Великої рецесії 2009 року.

У понеділок відбудеться спліт акцій Apple та Tesla. Теоретично таке дроблення має збільшити попит з боку роздрібних інвесторів — тих, кому було не по кишені купити, наприклад, одну акцію за кілька тисяч доларів. Отже, на вулиці Робін Гудів свято.

S&P 500 продовжить зростати. На тлі оптимістичних результатів багато аналітиків пророкують подальше зростання ринку (а що їм залишається?).

Наприклад, Goldman Sachs прогнозує, що S&P 500 може вирости до 3,700 до кінця року і водночас передбачає ротацію інвесторів від технологічних компаній, що швидко зростали й штовхали ринок вгору в останні місяці, до Value companies — компаній, що займаються роздрібом, фінансами, енергетикою та сировиною.

Справдиться прогноз чи ні, невідомо, але, згідно зі звітом Bаnk of America, саме Value stocks були лідерами відновлення в усі попередні 14 криз.

Схоже, що «ведмедів» на цьому ринку не залишилося — у будь-якому разі про свою «ведмежу» позицію вголос ніхто не заявляє. Кажуть, що це є однією з вірних ознак того, що ринок може обвалитися. У будь-якому разі саме так раніше й траплялося.

Усім гарного тижня та вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини