Трамп, настрої споживачів і нова монетарна політика

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

Трамп стане офіційним кандидатом на пост президента США. Сьогодні в Шарлотті, у Північній Кароліні, відкриється конвенція Республіканської партії США, на якій Дональд Трамп буде офіційно номінований кандидатом на президентських виборах від Республіканської партії.

Більшість заходів через коронавірус, який все ще не відступає, пройдуть віртуально, унаслідок чого урочистостей і салютів буде менше, ніж зазвичай.

Захід триватиме до четверга, і після цього президентська кампанія 2020 увійде у свою завершальну фазу. Фінал відбудеться 3 листопада і, як багато хто вважає, може стати чудовим каталізатором для фінансових ринків.

Telegram Logo

Упродовж тижня нас чекає велика кількість найрізноманітнішої макроекономічної інформації. По-перше, це два звіти про настрої споживачів: Індекс впевненості споживачів і Огляд настроїв споживачів.

Згідно з прогнозом, перший очікується на рівні 93,0 – дещо вище, ніж липневе значення 92,6, і набагато краще, ніж 85,7 у квітні.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Хоча, якщо порівняти із середнім значенням 2019 року на рівні близько 128, то розумієш, що до повного відновлення економіки ще далеко.

Щодо Огляду настроїв споживачів від Мічиганського університету, то його значення очікується на рівні 72,8, що не так уже й далеко від квітневих 71,8.

Найвищий рівень безробіття та невизначеність із новим пакетом допомоги безробітним змушують споживачів із більшою обережністю оцінювати перспективи завтрашнього дня.

У п'ятницю будуть оприлюднені дані про індивідуальні доходи та витрати американців у липні. Очікується, що доходи знизяться на 0,4%, а витрати збільшаться на 1,5%.

Для порівняння: у червні падіння доходів склало 1,1%, а зростання витрат — 5,6%. Таку динаміку цілком можна пояснити хоч і дуже високим, але все ж таки з тяжінням до поступового зниження рівнем безробіття.

У четвер відбудеться, певно, головна подія тижня. Глава ФРС Пауелл, його колеги з американського центрального банку та голови центральних банків з інших країн візьмуть участь у щорічній конференції у Jackson Hole.

Цього разу все відбуватиметься віртуально, але від цього інтерес до події не знижується.

Основною темою обговорення будуть низькі ставки та низька інфляція. А найбільш цікавим буде виступ Пауелла про ревізію монетарної політики, а саме про підхід до таргетування інфляції.

Подібна ревізія здійснюється вперше, і створенню нової доктрини ФРС присвятила понад рік. Однією із ключових змін стане більш ліберальний підхід до таргетування інфляції: допускатиметься перевищення 2% порога і перехід до таргетування середнього значення інфляції.

Іншими словами, якщо в якомусь періоді інфляція трохи перевищила заданий показник, то це може розглядатися як компенсація нижчих значень в окремі часові періоди.

Більш докладний виклад нових підходів очікується на засіданні Комітету з монетарної політики (FOMC) у вересні. Але, поза всякими сумнівами, коментарі Пауелла на конференції в четвер матимуть для ринку велике значення.

Тож, як вже повелося, великий вплив на ринок матимуть будь-які новини про вакцину та динаміку американо-китайських відносин.

Всім приємного тижня та вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини