Facebook Pixel

Свята закінчуються — час працювати: прогноз на тиждень

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club
Фото: iris Vallejo/Pixabay

Фото: iris Vallejo/Pixabay

Свята, нарешті, закінчилися. Якщо точніше, то майже закінчилися, бо декому в нас ще потрібно скупатися в ополонці на Водохреща, а в них — відсвяткувати в понеділок День Мартіна Лютера Кінга. Тож на нас чекає короткий тиждень.

А ось у середу святкова метушня буде вже позаду, і ми зможемо повноцінно зануритися в роботу, спостерігаючи за інавгурацією Байдена та його першими кроками на посаді президента США.

Сама інавгурація пройде за дещо обмеженим сценарієм з огляду на коронавірусні обмеження. Більшість заходів відбудуться у віртуальному режимі, хоча присягу на вірність американському народу та Конституції США обраний президент США Байден принесе біля західного крила Капітолія наживо.

Telegram Logo

З нагоди інавгурації у Вашингтоні вживаються безпрецедентні заходи безпеки: майже 20 тис. гвардійців захищатимуть зі зброєю в руках американську демократію від підступів непередбачуваного Трампа та його прихильників.

Хоча, як на мене, Трамп уже усвідомив, що накоїв, і має більше думати про імпічмент і відповідальність перед законом, ніж про подальшу боротьбу.

Але навіть якщо якісь заворушення і стануться, навряд чи вони сильно вплинуть на ринки, адже можлива буза, організована прихильниками кандидата, який програв, найімовірніше, буде швидкоплинною й на стан економіки, виручку та прибутки компаній не вплине.

У перші дні після офіційного вступу на посаду президента США особливу увагу, звісно, привертатимуть кадрові призначення Байдена та його перші укази.

Ба більше, ще за день до інавгурації, у вівторок, Сенат проведе слухання щодо призначення Джанет Єллен на посаду міністерки фінансів, а в четвер — про призначення Піта Буттіджича на посаду міністра транспорту.

Очікується, що в день інавгурації Байден також підпише майже дюжину указів, спрямованих на боротьбу з коронавірусом, підтримання економіки, боротьбу з кліматичними змінами, відтермінування виплат за студентськими кредитами та забезпечення інших важливих ініціатив.

Одним словом, життя починається активне, з місця навскач, і, сподіваємося, що дії нового президента США будуть продуманими, виваженими й послідовними, чого не можна було сказати про багато ковбойських рішень його попередника.

Звісно, найважливішою з усіх ініціатив Байдена є виділення $1,9 трлн на боротьбу з коронавірусом, і подивимося, чи вдасться новій адміністрації «продавити» цей пакет допомоги через Сенат, у якому половина — це все-таки республіканці.

Та й деякі демократи теж не в захваті від збільшення виплат малозабезпеченим до $2 тис. Одним словом, пакет допомоги від Байдена — це чудово, але подивимося, що від нього залишиться після переговорів з усіма зацікавленими особами. Хоча, на думку експертів, залишитися має щонайменше половина, а трильйон — це теж немало.

Політика політикою, але велику увагу впродовж наступних тижнів буде приділено квартальним результатам компаній і прогнозам на майбутнє.

Сезон результатів тільки починається, і цього тижня ми почуємо про здобутки та плани Bank of America, Goldman Sachs, Morgan Stanley, Procter & Gamble, Intel і багатьох інших відомих компаній.

Безумовно, особливий інтерес викличуть результати Netflix, які компанія оголосить у вівторок після закриття. Минулого кварталу Netflix розчарувала, оголосивши про зниження темпів набору нових передплатників. Цікаво, що буде цього кварталу та як результати компанії вплинуть на весь ринок.

Ну й на завершення тижня на нас чекають рішення європейського, японського та китайського центральних банків щодо подальших напрямків монетарної політики.

Жодних радикальних змін не очікується — усе має залишитися, як і раніше. Тож свято дешевих грошей має тривати й далі.

Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]
Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини