Facebook Pixel

Світова економіка: тиждень нафти, праці та можливої волатильності

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club
Фото: Free-Photos / Pixabay

Фото: Free-Photos / Pixabay

Головними темами тижня стануть ринок праці, нафта і, звичайно ж, цікаво, чи буде продовження у легкої паніки, яка сталася на ринку в п'ятницю, 26 листопада, після оприлюднення протоколів ФРС та виявлення нового «африканського» штаму віруса.

Звіт про ринок праці, традиційно, буде опубліковано у п'ятницю. Згідно з прогнозом економістів, кількість створених робочих місць має досягти півмільйона, що передбачає невелике зниження порівняно з жовтнем, коли цей показник досяг 531 тисячу. Рівень безробіття, як очікується, має знизитися до 4,5% із жовтневих 4,6%. Якщо прогноз справдиться, то це буде найнижчий рівень безробіття, починаючи з березня 2020 року, коли вибухнула «коронакриза». Поки що динаміка на ринку праці виглядає позитивно, але, самі розумієте, зима, що наближається, нові спалахи Covid і поява нових штамів можуть її змінити.

Особливо цікаво дізнатися, як змінилася у листопаді оплата праці.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Очікується, що у річному вимірі середня ставка погодинної оплати зросте на 5,0%, що більше, ніж 4,9% минулого місяця, і може стати максимальним результатом, починаючи з лютого.

Якщо всі прогнози збудуться, то комбінація з розігрітого ринку праці та зростаючої заробітної плати може стати чудовою підмогою для подальшого зростання інфляційних очікувань і дати додаткові підстави ФРС для посилення монетарної політики. Наступне засідання центрального банку, останнє цього року, відбудеться у середині грудня. Дані про ринок праці за листопад будуть ключовою інформацією, на яку спиратиметься ФРС при прийнятті рішень щодо подальших напрямів монетарної політики.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Зустрічі ОПЕК завжди становлять великий інтерес, оскільки, незважаючи на успіхи «зеленої» енергетики, зміна ціни на нафту, як і раніше, дуже впливає на настрої інвесторів. Минулого тижня ціна на нафту зростала аж до самої п'ятниці, навіть незважаючи на те, що розвинені країни та Китай прийняли рішення використати нафту зі своїх державних резервів, щоб трохи збити ціну та розрядити ситуацію з погляду інфляційного тиску. У п'ятницю, під тиском інформації про новий штам коронавірусу, ціни на нафту рекордно обвалилися. Нафта марки Brent впала в ціні на $9,5 або на 11,6%, до $72,7 за барель, а WTI відповідно знизилася в ціні на $10,2 або 13,1%, до $68,1 за барель, що стало найбільшим падінням із березня 2020-го. Засідання ОПЕК та ОПЕК+, відповідно, заплановані на середу та четвер, 1 та 2 грудня, і, звичайно ж, дуже цікаво, як картель відреагує на використання держрезервів та драматичне зниження цін. Загалом Goldman Sachs прогнозує, що ціни на нафту триматимуться на рівні $80 за барель до 2023 року і згодом знизяться до $70 зі зниженням волатильності ринків.

Хорошого всім тижня та вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини