Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Світова економіка. Продавай на злеті?!

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club
Фото: Free-Photos / Pixabay

Фото: Free-Photos / Pixabay

Ох і тиждень на нас чекає! Перспектива повномасштабної війни у Європі, засідання ФРС, риторика та спосіб мислення якої цілком перестали подобатися ринкам, корпоративні результати та прогнози компаній, які хоча й хороші, але часто не виправдовують нинішні високі ціни, вільний політ новоявленого «хеджа» від усіх бід – біткоїна, зростання прибутковості облігацій і високі ціни на нафту та ще з десяток суттєвих чинників перетворюють стратегію трейдерів із нещодавнього «buy the dip» на «sell the rally». І якщо раніше будь-яке падіння розглядалося як можливість купити, то тепер будь-який зліт стає чудовою можливістю вийти з активу і зберегти «cash». Ну а тепер трохи докладніше…

Засідання ФРС розпочнеться 25 січня і триватиме два дні. Моментальної зміни напрямів монетарної політики, найімовірніше, не буде, але, безсумнівно, засідання підготує фундамент для ухвалення доленосних рішень на березневому засіданні, де очікується підвищення ставки і, можливо, більше конкретних рішень щодо скорочення балансу. Про все це ми дізнаємося з підсумкового комюніке та виступу Пауелла на пресконференції, присвяченій підсумкам засідання, у середу о 14.00 EST. А ще більше цікавого, напевно, прочитаємо в протоколах засідання, які буде опубліковано за кілька тижнів. Щодо очікувань інвесторів, то, на думку Deutsche Bank, «січневе засідання FOMC має продовжити яструбиний розворот політики ФРС, сигналізуючи про те, що фінансові вливання закінчено. Щодо підвищення облікової ставки, то пресконференція Пауелла має підтвердити, що старт циклу підвищення буде дано в березні». Тож уважно читаємо, слухаємо й намагаємося якнайточніше перекласти «пташину» мову чиновників на зрозумілішу та зробити відповідні висновки.

Сезон корпоративних результатів набирає сили. Цього тижня на нас чекають звіти Microsoft, Apple, Теsla й сотень менших компаній. Дуже цікаво дізнатися, як керівництво Microsoft бачить майбутнє компанії після купівлі Activision Blizzard за $69 мільярдів. Якщо угоду буде завершено успішно, то одна з найбільших технологічних компаній у світі отримає статус третього найбільшого виробника ігор після Tencent і Sony. Також, за словами CEO Satya Nadella, придбання Activision Blizzard буде важливим кроком у розробленні метавсесвіту. Але плани планами, а поки що основне значення для інвесторів матимуть дані про зростання «хмарного» бізнесу компанії Azure, який, як прогнозується, зросте на 50% у річному вимірі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Від Apple очікують зростання виручки на 7%, що нижче, ніж 21%, досягнуті рік тому. Але все-таки це зростання на 29%, як порівняти з результатами попереднього кварталу. І, звісно, дуже велике значення матимуть коментарі керівництва компанії про боротьбу з неефективністю виробничих ланцюжків і дефіцитом чипів, а також плани щодо майбутніх обсягів виробництва iPhone 13.

Що розповість Tesla, передбачити складніше, але немає сумнівів, що роль пастиря та дивовижний талант проповідника допоможе Ілону Маску знайти відповідні слова для своїх послідовників.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Ну а на додаток до перерахованих трьох гігантів на нас чекають результати сотень менших компаній, з-поміж яких 3M, Lockheed Martin, Johnson & Johnson, American Express, Boeing, Mastercard, Chevron Corp, Caterpillar та інші. Їхні результати, а особливо прогнози точно вплинуть на настрій інвесторів, який цього року поки що не дуже веселий.

Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини