З турботою про простих американців

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

Сезон корпоративних результатів поступово видихається. До кінця минулого тижня відзвітували вже більшість компаній із S&P 500. За даними FactSet, 83% фактичних результатів перевершують прогнози.


Якщо це співвідношення збережеться до кінця сезону, то стане найкращим результатом з 2008 року, коли FactSet почав вести статистику результатів компаній.

Цього тижня нас чекають результати технологічного гіганта Сisco, «вірусних» Royal Caribbean і Marriott, а також зірок «нової економіки» Lyft, Vroom і Lemonade.

Telegram Logo

Історія про TikTok може отримати продовження. Як ви, напевно, знаєте, президент США Дональд Трамп, який активно бореться із зовнішніми ворогами Америки за світову першість, заявив, що заборонить використання соціальної мережі TikTok.

Трамп виконає свою погрозу за умови, якщо ByteDance, її китайський власник, не продасть американську частину бізнесу якійсь пристойній американській компанії.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Ще минулого тижня такою компанією – єдиною, хто виявив цікавість до TikTok, – була Microsoft.

Цього тижня, якщо вірити чуткам, до неї приєднається Twitter, який веде з ByteDance переговори про злиття з американською частиною китайської соціальної мережі. У потенційній операції з'являється конкуренція, і це завжди цікаво.

Тиждень багатий на важливі макроекономічні звіти. У середу та четвер нас чекають дані про інфляцію.

Особливий інтерес до СРI, споживчої інфляції, зважаючи на несподіваний і найбільший упродовж останніх восьми років стрибок цього показника в червні, який спровокувало відновлення цін на бензин. Прогноз CPI становить 0,3% проти попереднього місяця, у червні цей показник становив 0,6%.

З великою цікавістю ринок чекатиме звіту про роздрібні продажі в п'ятницю. Очікується, що в липні зростання складе 1,9%. Якщо прогноз збудеться, то це буде третій поспіль місяць зростання після квітневого провалу на 14,7%.

З іншого боку, очевидно, що темпи зростання істотно сповільнюються після того, як у травні та червні роздрібні продажі зросли – на 18,2% і 7,5% відповідно.

На сторожі інтересів простих людей. Як з'ясувалося, непроста це справа — допомагати власному знедоленому народу.

Незважаючи на браві заяви міністра фінансів і спікера Конгресу США на початку минулого тижня, що республіканцям і демократам вдасться дійти згоди, у реальності все склалося інакше.

Позиції парламентерів все ще далекі одна від одної, навіть попри те, що демократи знизили свої вимоги з $3 млн до $2 млн.

І ось, коли ситуація стала патовою, на сцені з'явився захисник знедолених — президент Трамп, який вирішив одним махом розв'язати цю проблему, підписавши указ про продовження виплат з безробіття.

Щоправда, виплати тепер зменшать на третину – з $600 на тиждень до $400. Крім виплат, президент розпорядився про відстрочку сплати податку на заробітну плату та відсотків за студентськими кредитами, а також про фінансову допомогу тим, хто не в змозі платити орендну плату за житло.

Коментарі від американських законодавців щодо того, що Трамп вирішив «потягнути ковдру на себе», не змусили себе чекати.

Цікаво, що не тільки демократи, але й республіканці стурбовані рішенням Трампа «перехопити повноваження Конгресу щодо формування податкової політики» і загрозою, яку його дії створюють для всієї системи соціального забезпечення та фінансування федеральної програми медичного страхування Medicare.

Хай там що, а рішення Трампа точно піддасть жару політичному життю у США, і попереду нас чекають палкі баталії американських політиків, що розриваються між мрією про відпустку та турботою про простих американців.

Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини