Facebook Pixel

Що на нас очікує цього тижня: Bank of America прогнозує шок

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club
Фото: Free-Photos / Pixabay

Фото: Free-Photos / Pixabay

Сезон корпоративних результатів набирає обертів, і апетит приходить під час їжі. Відмінні результати найбільших американських банків, які по суті справи є відображенням економіки країни, оприлюднені минулого тижня, демонструють упевненість в завтрашньому дні. Є, звичайно, й тривожні сигнали, особливо з точки зору макроекономічних показників. Але загалом оцінка стану справ у корпоративному секторі з боку інвесторів виглядає досить оптимістично. За даними FactSet, станом на минулу п'ятницю очікуване середнє зростання прибутку компаній з S&P 500 становить 30%. І це суттєве збільшення, як порівняти з 27,6% на кінець позаминулого тижня.

На цьому тижні на нас чекають звіти сотень компаній з різних галузей економіки. То ж картина того, що відбувається, стане повнішою і, впевнений, вдасться дізнатися більше про те, що сьогодні хвилює корпоративну Америку, та й весь світ, з огляду на глобальні масштаби більшості американських компаній. А головними джерелами хвилювань залишаються: енергетична криза в Європі та Азії, інфляція, неефективність, а то й розрив багатьох усталених виробничих ланцюжків, а також купа інших дрібніших проблем.

Із гучних імен, здатних вплинути на весь ринок, на цьому тижні нас чекають: Netflix, що як завжди рапортує першим з Big Tech і, найімовірніше, отримав мільйони нових передплатників завдяки популярній «Грі в кальмара»; піднесена до небес Tesla, яка заробляє на чому завгодно, крім продажу автомобілів; Johnson & Johnson, яка домагається дозволу робити ще один, «контрольний», укол антиковідної вакцини, а також багато інших компаній, трохи менших за розміром і ступенем впливу на настрої інвесторів.

Telegram Logo

На цьому тижні на нас також чекають дані щодо стану американської економіки, зокрема, про ринок житлової нерухомості, який, традиційно, є чудовим індикатором стану справ у всій економіці; так звані випереджальні економічні індикатори (leading economic indicators); а ФРС опублікує свою «бежеву» книгу, яка, сподіваємося, проллє більше світла на те, що керівництво центрального банку думає про нинішній стан справ в американській фінансово-економічній системі.

Bank of America прогнозує шок. Ну а поки ми тільки маємо дізнатися, які думки рояться в головах законодавців монетарної політики в США, Bank of America в аналітичній записці для клієнтів проголосив 2022 рік — роком «шоку від процентних ставок». На думку стратегів банку, керівники ФРС готові до розвороту. У 2020 році ринки зазнали «шоку зростання», коли економіка продемонструвала стрімке V-подібне відновлення. 2021 рік став роком «інфляційного шоку», коли стрімко зріс попит на «все», а пропозиція загальмувалася через розрив багатьох виробничих ланцюжків. А вже 2022 рік стане роком «шоку від процентних ставок», після того, як ФРС почне посилювати нинішню ультраліберальну монетарну політику. На думку Bank of America, у цій ситуації виграють ті, хто зробить ставку на волатильність і американський долар. У програші залишаться інвестори в облігації та акції технологічних компаній, традиційно чутливі до підвищення процентних ставок. Головні причини для таких висновків наступні:

· ФРС оголосить про скорочення програми викупу облігацій незважаючи ні на що.

· Фіскальні стимули вже зійшли нанівець.

· Програми викупу облігацій скорочуються у всьому світові. Фінансові ін'єкції центральних банків знизяться до $100 мільярдів у 2022-му, як порівняти з $2,1 трильйонів у 2021 році та $8,5 трильйонів в 2020 році.

· Китай грає в довгу й не буде робити гарячкових рухів, що посприяє стабілізації юаня.

· Якщо Пауелл буде переобраний, ринок праці продемонструє тенденцію до відновлення, а рівень зарплат і вартість житла залишаться високими. Риторика ФРС може стати жорсткішою, що викличе відповідну реакцію ринку.

Чи втіляться прогнози Bank of America на ділі — побачимо, але, щиро кажучи, все звучить логічно...

Доброго всім тижня та вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини