Ринок б’є рекорди

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

Цього тижня глава ФРС підтримав ідею зниження ставки. Це спровокувало ослаблення американського долара і хоч і невелике, але зростання ринку акцій.

Найважливіші події за тиждень

Ставка ФРС буде знижена. Виступ Джерома Пауелла не приніс ніяких сюрпризів. Як сказав один з інвесторів, «Пауелл повністю підтримав ідею зниження ставки наприкінці липня і не зробив нічого, щоб розвіяти очікування інвесторів щодо саме такого сценарію».

У четвер, після закінчення слухань у Конгресі США, серпневі ф'ючерси на процентну ставку, що демонструють, на якому рівні, на думку ринку, повинна бути ставка ФРС, знизилися до 2,09%, що на 32 бп нижче за поточну ефективну ставку.

Telegram Logo

На скільки ФРС знизить ставку? Тепер, коли одне питання (про зниження ставки), здається, практично, вирішеним, виникає друге: а на скільки базисних пунктів вона буде знижена? Goldman Sachs вважає, що ймовірність зниження на 25 бп складає 75%, на 50 бп – 15%, 10% – це ймовірність того, що все залишиться без змін. Morgan Stanley і UBS прогнозують 50 бп, Barclays повернувся назад до 25 бп. Більшість інвесторів все ж схиляється до чверті відсотка, мотивуючи це тим, що в комітеті з монетарної політики (FOMC) немає достатньої кількості голосів для радикальних рішень. Ринок ф'ючерсів демонструє, що ймовірність зниження на 25 бп складає 71,4%, на 50 бп – 28,6%.

Індекси б'ють рекорди. Як і слід було очікувати, виступ Пауелла трохи підштовхнув ринок акцій вгору, але не сильно. Хоча, потрібно визнати, що S&P 500-таки взяв психологічний рубіж у 3000 пунктів, а Dow Jones подолав позначку в 27,000. Проте ще зовсім недавно, наприкінці минулого року, складалося враження, що ці висоти підкоряться лише в новому економічно-фінансовому циклі.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Крива прибутковості трохи «виправилася». Що стосується облігацій, то дохідність короткострокових американських держоблігацій знизилася до 2,14%, а десятирічних зросла – 2,12%, що допомогло вже давно викривленій кривій дохідності трохи вирівнятися. Хоча, як і раніше, більша її частина все-таки залишається інвертованою.

Долар ослаб. Абсолютно очікувано ослаб і американський долар, хоча, якщо зниження ставки обмежиться лише 25 бп, навряд чи ми побачимо значну девальвацію американської валюти (якої, до речі, дуже активно домагається Дональд Трамп, відчайдушно бореться з супротивниками на фронтах глобальної торгової війни).

Інфляція вище прогнозу. Оприлюднені в четвер дані щодо базової споживчої інфляції (CPI), не включаючи їжу та бензин, в червні зросли на 2,1%, що на 0,1% більше прогнозу. У порівнянні з попереднім місяцем базова інфляція зросла на 0,3%, що вище, ніж очікувалися, на 0,2%. До речі, це найвище зростання базової споживчої інфляції з початку року. І тим не менш, ні зростання інфляції, ні оптимістичний звіт щодо ринку праці за червень, навряд чи зможуть переважити аргументи ФРС на користь зниження ставок, а саме торговельні проблеми з Китаєм і уповільнення економіки.

Квартальні результати компаній. Тепер, коли з одним з потенційних каталізаторів ринку (зі ставкою) все стало зрозуміло, нас чекає захоплюючий сезон квартальних результатів. Перші «ластівки» – PepsiCo і Delta Airlines – вже відрапортували цього тижня. Їхні результати виявилися кращими за очікувані. Delta перевершила очікування завдяки тому, що змогла перехопити частину пасажиропотоку у конкурентів, які були змушені «приземлити» свої Boeing 737 Max після кількох катастроф, а також підвищенню рівня ефективності, включаючи оновлення льотного парку. PepsiCo продемонструвала зростання результатів завдяки підвищенню ступеня орієнтованості на клієнта» і ряду успішних інвестицій в нові сегменти галузі, що дозволило згладити відсутність особливих досягнень на північноамериканському і європейському ринках.

Песимістичні прогнози. Загалом, судячи за даними FactSet, сезон квартальних результатів навряд чи сповнить інвесторів оптимізмом. Аналітики прогнозують, що чистий прибуток компаній S&P 500 в середньому знизиться на 2,6% (у річному вимірі). Що стосується більш волатильного технологічного сектора, то тут падіння прибутку очікується на рівні понад 9%.

У цій ситуації цікаво буде спостерігати, що все-таки переважить у короткостроковій перспективі – страх перед пониженням фундаментальних показників компаній або жадібність, яка підживлюється дешевими грошима. Вічна дилема!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини