Політичний тераріум: антирейтінг місяця

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Ми вже звикли, що в Україні при владі перебувають десятки неадекватних людей всіх мастей: корупціонери, некомпетентні чиновники, чиїсь безглузді куми та інше.

Іноді дії таких людей переходять всі розумні межі. В основному це преса розповідає про подібні скандали. Але іноді десятки речей просто не спливають на поверхню.

Холодов заявив, що справа НАБУ проти нього є «політичним тиском».

Я приведу два приклади, з якими я зіткнувся минулого тижня. Це суб'єктивний і неповний рейтинг. Але, висновок напрошується сам собою: частини влади в країні, на жаль, некомпетентна та неадекватна. У будь-якій приватній компанії таких людей не терпіли б жодного дня. Вони відразу вилетіли б з роботи.

Telegram Logo

Отже, два приклади.

Перший — депутат Андрій Холодов. Проти цього нардепа Національне антикорупційне бюро України порушило кримінальну справу за так звану «правку Холодова».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Суть у тому, що Холодов пролобіював зміни до закону України, які значно збільшували на роздрібну націнку на сигарети. Водночас тютюнові вироби через неї в країні могли сильно подорожчати, що призвело б до втрат, як виробників сигарет, так і бюджету.

Правку вдалося відбити — президент наклав на неї вето. Але, в кінцевому рахунку НАБУ відкрило кримінальну справу проти Холодова, оскільки з'ясувалося, що він разом зі своєю дружиною контролює продажу сигарет у роздріб.

На думку НАБУ, Холодов прийняв правку, лобіюючи свої власні комерційні інтереси. Водночас через неї тютюнові компанії зупинили свої заводи, що призвело до втрат держбюджету.

Минулого тижня Печерський районний суд мав розглядати справу Холодова, але засідання перенеслося. А тепер, увага, найцікавіший факт.

Холодов офіційно заявив, що справа НАБУ проти нього є «політичним тиском» за його чесну і принципову депутатську позицію.

Як у принципі можна тиснути на людину, яка є членом фракції «Слуга народу», тобто, представляє владу? Як тиском можна назвати кримінальну справу, відкриту через те, що депутат лобіював свої комерційні інтереси та завдав збитків державі? Як таке взагалі можливо?

Я не знаю, сам Холодов написав таку маячню або йому хтось порекомендував, але, здається, це просто класичний приклад, коли на «чорне» кажуть «біле», причому найбільш безглуздим чином. Якщо чесно, рівень абсурду таких заяв просто зашкалює.

Другий приклад — гголова Рахівської районної адміністрації Віктор Медвідь. Незважаючи на неодноразові звернення місцевих жителів, Медвідь, як, власне, і вся районна адміністрація, за місяць не вжили жодних заходів елементарної прохідності для автомобілів значної частини району.

Quote«Швидка допомога», поліція, автомобілі техдопомоги просто не можуть дістатися до багатьох дворів.

В принципі, дорожнє господарство Закарпатської області залишає бажати кращого. Але в Рахівському районі ситуація досягла просто апогею. До частини населених пунктів в принципі неможливо дістатися.

Люди з інвалідністю вибратися з сіл найчастіше зовсім не можуть. «Швидка допомога», поліція, автомобілі техдопомоги просто не можуть дістатися до багатьох дворів. Для розуміння того, що відбувається, залишаю відео і фото внизу.


Video [32] Дорога на Закарпатье 1

Video [33] Дорога на Закарпатье 2

Video [34] Дорога на Закарпатье 3

Це в країні, де ремонт доріг — одна з цілей, заявлених президентом.

Цього тижня ми готуємо спеціальної випуск нашої програми «Перша Шпальта», яка виходить на «Суспільному», присвячений всім тим чудесам, які останнім часом сталися з владою.

Тут і звільнення Айвараса Абромавічуса, Максима Нефьодова, Якова Смолія. І кримінальна справа проти керівництва «Нафтогазу», і наплювацьке ставлення до бізнесу з боку різних органів влади.

Якщо охарактеризувати все, що відбувається, у двох словах, вони будуть дуже простими: влада скурвилася. А ми знову живемо в тераріумі, з якого намагалися вилізти в 2014-2019 роках.

З чим всіх вас і вітаю.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини