Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Підсумки тижня: енергетична криза й зростання біткоїна

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade
Фото: Free-Photos / Pixabay

Фото: Free-Photos / Pixabay

Європа й надалі відчуває на собі негативний ефект підвищених цін на паливо. Сталеливарний гігант ArcelorMittal, який випускає близько 40 млн тонн сталі в Європі на рік, був змушений тимчасово призупинити випуск на низці своїх заводів через занадто високі ціни на електроенергію. З аналогічними проблемами зіткнулися й інші європейські виробники. Втім, багато хто вважає, що це всього лише своєрідна компенсація за надприбутки, отримані в цій галузі через різке здорожчання цін на сировину. У British Steel оголосили про введення надбавок на деякі види своєї продукції з 1 жовтня, у такий спосіб перекладаючи зрослі витрати на споживачів. Британський уряд наразі розглядає варіанти фінансової підтримки виробників, які сумніваються, що зможуть вижити в зимову пору через збільшені витрати на електроенергію. Не варто забувати й про те, що галузь страждає на глобальний дефіцит мікросхем: через брак деталей для комплектування автовиробники (одні з головних споживачів сталі) змушені скорочувати закупівлі.

Тим часом заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс не знайшов причин для того, щоб вважати російський «Газпром» винним у маніпулюванні цінами. Головними причинами ситуації, що виникла, у відомстві назвали величезний попит на світовому рівні й брак газу в азіатському регіоні, куди були перенаправлені обсяги СПГ у розрахунку на більший заробіток.

Кількість нових зареєстрованих автомобілів у Євросоюзі та Великій Британії у вересні знизилася на 25,2%, до 972 723 штук. На найбільшому ринку Європи – Німеччини — продажі впали на 25,7%, у Франції — на 20,5%, в Італії — на 32,7% тощо. Якщо говорити про виробників, то найбільше зниження продажів спостерігається у концернах Volkswagen (-27,7%) і Renault (-21,8%).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Президент США Джо Байден підписав у четвер, 14 жовтня, указ про тимчасове підвищення стелі держборгу до 28,9 трильйонів доларів до грудня, чим відсунув можливий дефолт країни. Загалом указ дає змогу залучити додаткові $480 млрд, яких має вистачити до 3 грудня. Без цього кроку грошей на рахунку Казначейства не вистачило б для оплати рахунків уряду й обслуговування боргу вже 18 жовтня.

Вартість біткоїну зросла за тиждень майже на 10%. Останній стрибок цін відбувся на тлі появи чуток щодо можливого схвалення заявки на запуск біткоїн-ETF, заснованого на біткоїн-ф'ючерсах Чиказької товарної біржі, з боку SEC. Варто розуміти, що мова не йде про інструмент, який відстежує ціни криптовалюти безпосередньо, а лише про актив, заснований на рухах цін похідних інструментів. Майкл Бьюррі, який здобув популярність після заробітку грошей на падінні американського ринку нерухомості в 2008 році, яка була увічнена в книзі та фільмі «Гра на зниження», висловив бажання зробити ставку на крах криптовалютного ринку. Інвестор вважає ажіотаж навколо криптовалютних активів схожим на бульбашку нерухомості середини 2000-х і доткомів кінця 1990-х.

Підписуйтесь на нас в Google News!
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини