Facebook Pixel

Підсумки тижня: безоплатні квитки в космос і ледачі американці

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade
Фото: Free-Photos / Pixabay

Фото: Free-Photos / Pixabay

Акції Tesla, які раніше завжди перебували у фарватері зростання технологічного сектору, тепер стали менш корельованими з іншими паперами індустрії. Основною причиною цього можуть стати інвестиції в біткоїн: у лютому в Tesla оголосили про купівлю головної криптовалюти на суму $1,5 млрд. Відтоді автовиробник продав частину цифрових заощаджень, а Ілон Маск почав критикувати майнінг за його негативний вплив на довкілля. Однак, судячи з усього, цього виявилося недостатньо, щоб акції Tesla уникли впливу з боку сильної корекції криптовалютного ринку, що триває з травня.

Американські фондові індекси знизилися в четвер, 15 липня, після виходу чергової порції звітів емітентів, а також інформації про скорочення заявок на допомогу з безробіття в США до 16-місячного мінімуму. Учасники ринку хвилюються, що темпи зростання економіки досягли свого максимуму, тому демонструвати сильні результати буде складно.

Побоювання викликає і брак працівників, який заважає підприємствам працювати на повну потужність. Наразі у 20 штатах ухвалено рішення скасувати федеральні програми з безробіття на тлі скарг бізнесу на те, що щотижневі чеки на 300 доларів відбивають у людей бажання повертатися на робочі місця. Зараз офіційно не працевлаштовано приблизно 9,5 млн американців.

Telegram Logo

Сенат США ухвалив законопроєкт про заборону імпорту продукції з китайської провінції Сіньцзян у відповідь на обмеження прав уйгурів та інших меншин. Далі закон має пройти Палату представників і лише після цього потрапить до Білого дому. Якщо його буде ухвалено, то всі товари з провінції за замовчуванням вважатимуться виробленими з використанням примусової праці та будуть заборонені відповідно до закону Сміта-Хоулі від 1930 року.

Тим часом китайська економіка сповільнюється: у другому кварталі 2021 року ВВП зріс на 7,9%, тоді як аналітики прогнозували цифру 8,1%. Уповільнення відбувається через зростання цін на сировинні товари й нові спалахи коронавірусу. Народний банк Китаю знизив резервні вимоги до своїх банків, унаслідок чого інвестори почали обговорювати можливе зниження базової ставки за кредитами. Це відбувається на тлі очікуваного припинення стимулювальних програм і зростання відсоткових ставок в інших країнах.

Засновник Virgin Galactic Річард Бренсон спільно з благодійною платформою Omaze розігрують два квитки на суборбітальний комерційний політ. Брати участь у розіграші можна безоплатно, але завдяки пожертвуванням кількість поданих заявок може бути збільшено. Політ відбуватиметься на тому самому кораблі, на якому 11 липня здійснив політ сам Бренсон.

Один із засновників криптовалюти Dogecoin, яка наробила багато шуму у квітні поточного року, різко висловився проти цифрових активів. За його словами, він не планує якось ділитися своїми думками щодо ринку або знову починати займатися криптовалютами, оскільки вважає, що індустрія контролюється картелем заможних людей, які створили її як нове джерело отримання прибутку коштом наївних людей.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]
Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини