Facebook Pixel

Підсумки тижня: Байден хоче зустрітися з Цзіньпіном, а Сорос купує біткоїни

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade
Фото: google.com

Фото: google.com

На світових майданчиках переважають оптимістичні настрої. Головна подія — лідер сенатської меншості Мітч Макконнелл висунув пропозицію відкласти остаточне вирішення питання щодо стелі американського держборгу до початку грудня. Зробити це було запропоновано з однією умовою: рівень долара мають прив'язати до нової стелі, яку буде ухвалено. Лідер більшості вже висловив готовність ухвалити цю пропозицію.

Ще одним позитивним фактором є погодження віртуальної зустрічі Джо Байдена та Сі Цзіньпіна. Дехто угледів у цьому сигнали до поліпшення відносин між США й Китаєм, однак новий господар Білого Дому так і не скасував будь-які санкції, введені проти КНР його попередником. Готовність зустрітися виникла після вирішення вересневої ситуації з арештом фінансового директора Huawei. Тоді представника компанії відпустили в обмін на свідчення, які давали вагоміші юридичні підстави для введення санкцій проти Huawei.

Ціни на газ у Європі знизилися після виступу президента РФ, який висловив готовність збільшити постачання палива. Наприклад, у Великій Британії котирування знизилися одразу на 49%. Він повторив критику на адресу бажання європейців відійти від довгострокових контрактів на постачання газу до спотового ринку. У ЄС, як і раніше, налаштовані зберегти чинну модель ціноутворення, попри той факт, що через низку негативних обставин — від погодних умов до перебоїв із постачанням СПГ — у регіоні стався гострий дефіцит палива, за яким виникло спекулятивне зростання ціни. Найочевидніше, що європейці планують і надалі самостійно управляти сховищами, але в майбутньому забезпечувати більшу подушку безпеки.

Telegram Logo

Тим часом нафта завершує зростанням сьомий тиждень поспіль на тлі дефіциту енергоносіїв як у Європі, так і в Азії. Додатковим фактором слугує припинення видобутку в Мексиканській затоці через ураган «Іда», внаслідок якого в США почали розглядати варіант продажу нафти зі стратегічного резерву.

Фонд Джорджа Сороса Soros Fund Management підтвердив, що володіє і торгує біткоїнами. Перші плани щодо участі в торгах з'явилися в 2018 році, але лише в липні цьогоріч з'явилися перші свідчення дії фонду на криптовалютному ринку. Голова Комісії з цінних паперів та бірж США Гері Генслер заявив, що країна не збирається наслідувати приклад Китаю, де були повністю заборонені цифрові валюти. На його думку, американські регулятори мають докласти всіх зусиль для захисту інвесторів та споживачів, а також забезпечити дотримання законів, пов'язаних із відмиванням грошей і сплатою податків.

Результати нового опитування Reuters свідчать про те, що 85% аналітиків очікують позитивного впливу на вартість долара таких факторів, як збільшення прибутковості трежеріс під час згортання програми стимулів і плановане підвищення процентної ставки ФРС. Якщо раніше експерти очікували стрімкого зниження «американця» проти інших валют розвинених країн, то наразі прогнозується слабше зростання. Водночас більшість очікує кардинальної зміни динаміки долара вже наприкінці 2021 року – на початку 2022 року.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини