Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Підсумки тижня: акції Coinbase та реструктуризація валютних кредитів

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade
Фото: Aaron Olson/Pixabay

Фото: Aaron Olson/Pixabay

Головна подія тижня — пряме розміщення акцій американської криптобіржі Coinbase на Nasdaq. Воно привернуло підвищену увагу до цифрових активів, зокрема біткоїнів і токенів інших бірж. До кінця першого торгового дня ринкова вартість компанії зросла до $86 млрд. Це втричі вище, ніж капіталізація Nasdaq (крім однойменної біржі, їй належать ще вісім торгових майданчиків), де проходило розміщення.

Американські споживачі активно витрачали в березні свої стимулювальні чеки: згідно з даними Бюро економічного аналізу, роздрібні продажі попереднього місяця зросли на 9,8% — це найвища цифра з травня 2020 року. Позитивні новини надходять і з ринку праці. Минулого тижня кількість первинних заявок на допомогу з безробіття скоротилася до 576 тиc., тоді як аналітики очікували, що цифра складе 700 тис.

Водночас загальна кількість безробітних знизилася з 18,17 млн до 16,93 млн. Ця динаміка стала можливою завдяки поліпшенню епідемічної ситуації та відновленню бізнес-процесів. Багато експортноорієнтованих країн залежать від США — головного імпортера, отже, успіх американців вселяє обережний оптимізм щодо долі глобальної економіки.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Парламент України ухвалив у першому читанні законопроєкт, який передбачає тюремне ув'язнення для чиновників, які вказали неправдиві дані в декларації про доходи. Державні службовці можуть бути покарані позбавленням волі на строк до двох років, якщо буде виявлено приховування доходів на суму понад 4,2 млн грн. Закон ще має пройти друге читання, але в разі успіху він відкриє шлях до розблокування кредиту МВФ у рамках програми на $5 млрд.

Нацбанк зважився на досить жорсткий крок: регулятор ухвалив рішення підвищити облікову ставку одразу на 1% — до 7,5%. Учасники ринку розглядали можливе посилення монетарної політики, але більшість із них чекали на зростання ставки лише на 0,5%. За задумом НБУ, такі зміни дозволять привернути додаткову увагу нерезидентів до ринку ОВДП.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Ще одна новина від Нацбанку: центробанк переглянув прогноз зростання ВВП у 2021 році в гірший бік — з 4,2% до 3,8%. За словами Кирила Шевченка, у першому кварталі 2021 року український ВВП скоротився через введення нових обмежувальних заходів, які чинили тиск на ділову активність.

Додатковий ефект надав неврожай минулого року, який позначився на показниках сільгоспкомпаній і харчової промисловості. Голова НБУ сподівається, що в другому кварталі економіка України повернеться до зростання внаслідок відновлення споживчого попиту. Тим часом жорсткий локдаун у Києві продовжили до 30 квітня.

Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає проведення реструктуризації всіх валютних споживчих кредитів, зобов'язання за якими не було повністю погашено.

Ці зобов'язання мають бути конвертовані в гривню за курсом, який встановлений Нацбанком на день реструктуризації. Крім того, мораторій на стягнення банками майна громадян України, яке було надано як забезпечення за кредитами в іноземній валюті, буде продовжено на п'ять місяців.

Фотогалерея
Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Фото: Gerd Altmann/Pixabay Thumb
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини