Facebook Pixel

Оренда на День Незалежності: скільки коштує житло на свята

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості
Фото: Free-Photos / Pixabay

Фото: Free-Photos / Pixabay

Українців у цьому році чекають довгі вихідні на День Незалежності: з 21 по 24 серпня країна йде святкувати своє 30-річчя. Традиційно в цей період популярні курортні напрямки — Одеса і Карпати — переживають наплив туристів, та й до Львова з Києвом з'їжджається не менша кількість охочих відпочити.

Традиційно в цей період вартість оренди на популярних напрямках у середньому збільшується в 1,5-2 рази, а особливо ліквідні пропозиції можуть вирости в ціні в 2-4 рази. Все, як кажуть, залежить від апетитів і очікувань. Кількість житла, що експонується, також зростає: в Одесі та Львові зазвичай щонайменше на 50%, у Києві — в межах 30%.

Але з урахуванням того, що альтернативних варіантів у зв'язку з пандемією на такий короткий період часу поза країною практично немає, власники квартир відчувають себе добре. Вони знають, що ажіотажний попит не залишить їх «із носом». У Києві та Львові, судячи з даних сервісів оренди, вже близько 45% лотів зайнято, а в Одесі цей показник перевищує 70% на святкові дати Дня Незалежності.

Telegram Logo

Ціна подобової оренди в Києві в цей час, якщо проаналізувати експоновані квартири в сегменті подобової оренди, може вирости в центрі на 70-100% від будніх днів, у Львові — на 50-70%, в Одесі — на 70-100%.

Щоб знайти квартиру, до слова, доведеться постаратися: як правило, змітають дочиста на період свят все завчасно, а що залишається — чекає тих, хто запізнився, за значно завищеною ціною.

Зрозуміло, все дуже залежить і від формату житла (квартира, апартаменти або готельний номер), і від наповнення лота (локація, транспортна та піша доступність до культурного та історичного центру, в Одесі — до моря, інфраструктура навколо, стан ремонту тощо), від очікувань і запитів власників та орендарів.

У центральних районах Києва на свята середній низький поріг чека за оренду 1-кімнатного житла знаходитиметься в межах 1,5–2 тис. грн/ніч, в Одесі — 1,3 – 2 тис. грн /ніч, у Львові — 1,1 – 2 тис. грн/ніч. Деякі орендарі ставлять обмеження за терміном оренди — від двох ночей.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини