Facebook Pixel

Огляд ринків. Інвестори чекають на вибори в США, а в Україні зріс євро

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)
Фото:  Ronile/Pixabay

Фото: Ronile/Pixabay

Тиждень примітний тим, що він є останнім у жовтні й це напередодні президентських виборів у США.

Статистичні релізи чекаємо щодо американського фондового ринку, щодо захворюваності на COVID у всьому світі, щодо темпамів зростання ВВП США (що може бути втрачено ринком у той момент, коли інвестори більше захоплені майбутніми виборами). Також чекаємо на рішення за ставками ЦБ Канади, Бразилії та Японії.

Так, Alphabet, материнська компанія Google, звітує за квартал у понеділок, 26 жовтня, а Microsoft у вівторок, 27 жовтня. Apple, Amazon і Facebook опублікують результати в четвер, 29 жовтня.

Telegram Logo

По-перше, акції компаній будуть у стані високої турбулентності, адже спекулянти хочуть заробити в період релізу звітів. По-друге, ці дані не зможуть справити цілеспрямованого тиску, а отже, не зададуть тренд за акціями, бо попереду на всіх чекає важливіша політична подія.

Отже, американський фондовий ринок загалом отримає драйвер волатильності, але сильних розпродажів або оптимізму зростання до нових історичних максимумів не чекаємо, незважаючи ні на що.

З початку тижня активи країн торгуються в мінусі на тлі нерозуміння подальшого стимулювання економіки США за тиждень до виборів. І логічно, що така динаміка триватиме.

Долар США у світі зміцнюється, а прибутковість 10-річних казначейських паперів США знижується. Ми не чекаємо, що найближчими днями захисні активи дорожчатимуть, бо через COVID упродовж поточного року ресурси інвесторів є обмеженими й перекладати наявні засоби в нові активи не вийде — увесь економічний ризик був закладений інвесторами заздалегідь.

Наприклад, золото як інвестиційний актив з березня до серпня поточного року показало зростання на 42%, до $2050 за тройську унцію. І тепер упродовж вересня — жовтня ціна на золото не зростає, а коригується вниз.

Така корекція може тривати аж до $1800-1760 за тройську унцію. Зараз немає сигналів до розпродажу, але впевнено купувати золото й говорити, що воно готове дорожчати до рівня $2300 можна буде або після корекції до $1760, або вже вище за $2 тисячі.

Додатково зазначимо, що важливим буде реліз темпів зростання ВВП США за третій квартал. Після того як у другому кварталі економіка впала на 31,4%, будь-яке відновлення було б сигналом оптимізму. Зростання на 31,9% за низької бази порівняння було б непоганим.

Однак потрібно розуміти, що ринок може проігнорувати цю подію з двох причин:

  1. Вибори президента США є важливішими, а отже, у разі зміни влади будь-який оптимізм буде знівельовано. Зміна влади — це завжди період невизначеності для економіки. А якщо почнеться політичний поділ влади, то економіка отримає поштовх на просідання 2021 року.
  2. Ці дані щодо ВВП будуть попередніми. Отже, фактичні оцінки, коли їх публікуватимуть, можуть кардинально відрізнятися.

У п'ятницю, 30 жовтня, тим, хто зазвичай стежить за економічними рейтингами світу, варто звернути увагу на публікації S&P Global Ratings та оцінки щодо Чехії. Fitch Ratings опублікує рейтинги Фінляндії, Румунії.

Moody's Investors Service може опублікувати рейтинги Данії, Нідерландів, Саудівської Аравії, Республіки Конго.

Для України тиждень буде помірно оптимістичним, адже гривня перебуває в стані невеликих коливань. Так, наприклад, 26 жовтня курс долара на міжбанку в продажу зріс на 3 копійки — до 28,29 грн за долар, курс у покупці також підвищився на 3 копійки — до 28,27 грн за долар.

Водночас офіційний курс євро зріс до максимуму — вище курс був лише 19 лютого 2018 року: 33,64 грн за євро. Зазначимо, що зовнішні події зараз не стануть приводом для падіння гривні.

Важливішим, як завжди, є будь-яке посилання із боку кредиторів. Попри те, що Україна виконала всі вимоги Міжнародного валютного фонду для надання чергового траншу допомоги, грошей немає.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]
Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини