Facebook Pixel

Огляд ринків. Переговори ЄС та Британії, вибори у США та гривня

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

З початку березня звертаємо увагу на коментарі щодо переговорів Євросоюзу та Великої Британії про торговельну угоду. Вже в понеділок, 2 березня, розпочнеться робота за цим напрямком.

Фактор відносин між Англією та іншими країнами інвестори будуть закладати у свої майбутні настрої щодо біржових активів єврозони та Великої Британії.


У вівторок, 3 березня, у ряді штатів США пройдуть вибори кандидатів у президенти від Демократичної партії. Цей новинний тригер може провокувати розпродажі долара США у світі, а також позначитися на темпах зниження американських індексів. Динаміка фондового ринку США може підштовхувати до розпродажу й на європейському фондовому ринку.

Telegram Logo

Крім того, у вівторок чекаємо на рішення щодо ставки Центрального Банку Австралії, а вже в середу, 4 березня, буде опублікована ставка ЦБ Канади. Фактичні зміни монетарної політики, зміни настроїв ЦБ, коментарі у стейтменті щодо майбутніх дій фінансового регулятора – це важливі тригери для інвесторів. Фінансовий світ стежить за такими подіями, щоб розуміти тенденцію дій ЦБ по всьому світу.

Поки що, як ми і очікували, будуть знижувати ставки протягом всього 2020 року, намагаючись підтримати власні економіки. Хоча це не буде ефективним, оскільки природа кризи 2020 року полягає в епідемії, а не в економічних проблемах. Тобто дії ЦБ жодним чином не допоможуть зробити продукти більш привабливими на зовнішній арені, якщо попиту не буде.

Під кінець тижня очікуємо повідомлень від ринку енергоресурсів. 5 березня відбудеться засідання ОПЕК у Відні, а 6 березня – Міністерська зустріч ОПЕК+ у Відні. За підсумками буде відомо про готовність країн ОПЕК йти на додаткові заходи щодо зниження обсягів видобутої нафти. Існує ймовірність, що ОПЕК захочуть сприяти помірному відновлення цін на нафту у світі. Протягом першого тижня березня ці події будуть підтримувати спекулятивність нафтотрейдерів з потенціалом падіння вартості бареля Brent до $50.

Гривня може продовжити помірну девальвацію під впливом поширення коронавірусу у світі. Падіння цін на товарному ринку в світі стане причиною для спекулятивних розпродажів гривні вже з початку березня.

Розуміючи всі процеси у світі та неминучість тиску на гривню, спекулянти почнуть заздалегідь створювати ажіотаж навколо негативних перспектив для національної валюти. Однак темпи падіння не будуть стрімкими. В цілому протягом березня курс гривні може знизитися в діапазоні 25-25,4 по відношенню до долара США.

Негативний сценарій наслідків від поточної епідемії можна розглядати за умови стрімкого поширення вірусу по всьому світу та відсутності вакцини.

Якщо в Україні з'явиться коронавірус і відсоток заражених і вмираючих буде зростати так, як, скажімо, в Італії, то можна чекати девальвацію до 30 грн, різку інфляцію на продукти харчування, на товари з тривалим терміном зберігання, на чисту воду.

QuoteЯкщо в Україні з'явиться коронавірус, то можна чекати девальвацію до 30 грн.

Спекулятивні тенденції провокуватимуть зростання цін. На ВВП країни в перспективі 2020 року це позначиться уповільненням зростання до 1% або навіть падінням. Все буде залежати від тенденції у світі.

Поки що попит на продукцію з України (на харчову продукцію зокрема) не падає. Внутрішній попит зараз може бути навіть більшим, ніж середньостатистичний, оскільки населення може почати запасатися продуктами харчування.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини