Facebook Pixel

Огляд ринків. Новинний фон сконцентрований на інфляційних ризиках

Олександр Болтян
аналітик компанії Esperio
Фото: Free-Photos / Pixabay

Фото: Free-Photos / Pixabay

Упродовж тижня з 11 по 17 жовтня новинний фон буде сконцентрований навколо інфляційних ризиків. Той факт, що інфляція через пандемію носить тимчасовий характер, не означає, що вона скоро пройде. Це логічний висновок, до якого приходять політики та інвестори, коли ціни зростають у всьому світі. Європейський природний газ подорожчав на 25% за два тижні, а нафта перевищила 80 доларів за барель Brent уперше з 2014 року. Добрива досягли рекордного рівня в п'ятницю, 9 жовтня, а це означає, що ціни на продукти харчування, які вже піднялися до 10-річного піку, ймовірно, стануть іще вищі.

Українській гривні ризики інфляції не обіцяють падіння, оскільки дорогі експортні продукти у світі підтримають приплив грошових коштів до державної скарбниці. Сильна гривня продовжить тренд зростання з початку року, що буде розчаровувати населення, і ми зможемо побачити хвилю конвертацій із валюти в гривню. Отже, гривня посилиться ще більше. Середній курс продажу долара США чекаємо в діапазоні 26,25 — 26,5 гривень.

Серед усіх новин у понеділок, 11 жовтня, варто звернути увагу на те, що ринки облігацій США закриті з нагоди святкування Дня Колумба. Це означає, що різких цінових коливань на ринках чекати не варто. І біткоїн прагнутиме здолати планку $58 500 за монету, а індекси США поступово знижуватимуться.

У вівторок, 12 жовтня, МВФ опублікує доповідь про перспективи розвитку світової економіки, доповідь з питань глобальної фінансової стабільності. Також у цей день пройде саміт «ЄС — Україна» в Києві.

Telegram Logo

У середу, 13 жовтня, ми дізнаємося про динаміку інфляції в США за вересень. Буде опублікований протокол вересневого засідання ФРС США, що задасть волатильність і валют, і металів, і індексів в усьому світі. Крім того, чекаємо на виступ члена ради керівників ФРС Лейл Брейнард і на щомісячний огляд ОПЕК щодо ринку нафти.

У четвер, 14 жовтня, для ринку енергоресурсів інформаційним потрясінням дня стане щомісячний огляд ринку нафти МЕА. США, в свою чергу, опублікують ціни виробників за вересень. У цей день чекаємо на фінансові результати Bank of America, Citigroup, Morgan Stanley.

У п'ятницю, 15 жовтня, США опублікують таку статистику: індекс виробничої активності Empire State Manufacturing за жовтень, роздрібні продажі за вересень, попередній індекс споживчих настроїв Мічиганського університету за жовтень. S&P Global Ratings опублікує рейтинг Румунії, а рейтингове агентство Moody's Investors Service може опублікувати рейтинг Великобританії та Румунії.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини