Facebook Pixel

Нова експериментальна вакцина та котирування нафти — підсумки тижня

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade
Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Минулий тиждень видався вкрай напруженим. У понеділок німецька компанія Biontech і її американський партнер Pfizer повідомили, що їхня вакцина проти коронавірусу більш як на 90% є ефективною в запобіганні інфікуванню.

Після чого почалася гіперболізовано оптимістична реакція учасників ринку: вони стали активно продавати акції технологічних компаній, які вигравали від карантинних обмежень, і перекладати гроші в гравців із сектору подорожей, розваг, моди та інших сегментів, які постраждали від пандемії.

Від самого початку було зрозуміло, що інвестори радіють занадто рано, адже випробування вакцини ще не закінчено. Крім того, дослідникам потрібно ще отримати дозвіл регулювальних органів і налагодити масове виробництво.

Telegram Logo

До того ж препарат можна зберігати лише за температури -70 градусів за Цельсієм, унаслідок чого можуть виникнути проблеми з транспортуванням.

У вівторок компанії оголосили про те, що змогли досягти угоди з Єврокомісією про постачання 200 млн доз експериментальної вакцини за умови, якщо її випробування пройдуть успішно і її схвалять європейські інстанції.

На тлі цих заяв стався черговий обвал котирувань представників технологічної галузі.

Однак уже в середу інвестори змогли поглянути на ситуацію тверезіше і почали купувати назад папери, що подешевшали, і знову продавати постраждалих від коронавірусу.

Європейські індекси опинилися під тиском не тільки через ротації секторів на ринку, але й на тлі несподіваного падіння промислового виробництва в єврозоні на 0,4%, яке яскраво демонструє вплив другої хвилі коронавірусу на регіональну економіку.

Поширення COVID-19 змусило Міжнародне енергетичне агентство слідом за ОПЕК переглянути свій прогноз щодо світового попиту на нафту в бік зниження.

В організації зазначають, що будь-який позитивний ефект від масової вакцинації відчуватиметься на нафтовому ринку лише в другому півріччі 2021 року.

Деякі країни-учасниці угоди ОПЕК щодо обмеження видобутку сировини пропонують продовжити домовленості й відмовитися від підвищення активності на 2 млн барелів на добу з початку наступного року.

Можливе продовження квот було сприйнято інвесторами позитивно, унаслідок чого вартість бареля нафти марки Brent зросла до максимальних позначок із кінця літа.

Роздрібні ціни на українських заправках залишилися без змін: середня вартість літра А-95, як і тиждень тому, становить 24,20 грн.

Варто враховувати той факт, що вітчизняні компанії провели коригування цін ще в другій половині жовтня. Тоді цінник зріс по країні в середньому на 5%.

Крім того, після американських виборів попит на долар як актив-притулок помітно зменшився, завдяки чому тиск на валюти країн, що розвиваються, послабшав.

З початку місяця гривня подорожчала щодо долара на 2%, унаслідок чого витрати імпортерів знизилися, а роздріб зміг уникнути підвищення цінників.

Наразі гривня, як і валюти-аналоги, починає втрачати у вартості через те, що після американських виборів увага інвесторів знову перемкнулася на високі темпи поширення COVID-19 і пов'язані із цим економічні проблеми.

У разі збереження напруженості на ринку курс здатний знову піднятися вище за позначку 28,20 грн за долар.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини