Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Восени на ринку житлової нерухомості Києва очікується цінопад

Валерій Захаров
Видавець журналу «Заміська нерухомість», брокер/власник RE/MAX Central в Україні

Згідно з даними «Лун Місто», середня ціна квадратного метра в новобудовах Києва з початку карантину залишалася практично на одному рівні та становила близько 25 тис. грн.

Але ми знаємо, що це — як середня температура по лікарні. Насправді, якщо сьогодні прийти до забудовника, можна домовитися про персональні знижки.

Їхній розмір залежатиме від самого забудовника, його ситуації та стану об'єкта будівництва. Але вже восени ми побачимо явне зниження цін на міську нерухомість.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

З огляду на те, що багато хто успішно перейшов на дистанційну роботу, у покупців помінялися пріоритети: у них все менше прагнення жити в центрі.

Вже зараз відновився попит на найближчі передмістя, де найбільш затребувані малоповерхові будинки клубного формату.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Тож масова міграція в передмістя і за місто здійснить ціновий тиск на вартість квартир у Києві – ціни, залежно від об'єкта, просядуть до 30%. Це неминучий процес.

Упродовж останнього року у девелоперів і без коронакризи істотно знизилася кількість угод, тому, щоб підтримувати свою ліквідність, вони будуть готові йти на поступки та давати знижки.

У структурі нової пропозиції за підсумками 2019 року близько 90% займали ЖК комфорт- і бізнес-класу. Основний покупець у цих сегментах – це представники малого і середнього бізнесу, які купували нерухомість як для себе, так і в якості інвестиції.

У період карантину багато підприємців або не могли працювати зовсім, або були змушені істотно корегувати свою поточну операційну діяльність і плани розвитку в майбутньому.

Отже, з огляду на те, що сьогодні надлишку коштів немає ні в кого, такі інвестиції в нерухомість припиняться до прояснення ситуації та відновлення бізнес-активності до колишнього рівня.

На жаль, окремі несистемні забудовники не зможуть пережити цей час.

Сьогодні ситуація нагадує 2008 рік, тільки, ймовірно, ще гірша, тому що масштаби нашого ринку стали більшими, а прийдешня криза знову охопить увесь світ.

Тому я поки що не рекомендував би купувати «на котловані», адже це завжди лотерея. А сьогодні це можна порівняти із заграванням з долею.

З великою обережністю придивляйтеся до проєктів, вартість яких нижча за середньоринкову, а тим паче нижча за собівартість.

Це — піраміда, яка впаде без варіантів. Тому, побачивши восени цінопад, не давайте волю своїй жадібності – робіть продуманий і добре перевірений вибір. Вдалої вам купівлі!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини