Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Любов до дешевого ризику

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

Цього тижня глава ФРС пообіцяв вжити заходів для забезпечення економічного зростання, якого від нього вимагає Трамп. Також стали відомі дані про стан американського ринку праці за травень.

Головні події тижня

Коли гроші стають дешевими, з'являється бажання ризикувати. Ба навіть більше, безкоштовний ресурс провокує людей забувати про фундаментальні проблеми і просто «заливати» їх дешевим капіталом. Ось і минулий тиждень став яскравим свідченням того, що ФРС вкотре вирішив рятувати ринки за допомогою пом'якшення монетарної політики.

Виступаючи у вівторок, глава ФРС Пауелл пообіцяв вжити «всіх необхідних заходів для забезпечення економічного зростання, сильного ринку робочої сили та інфляції, що близька до 2%». У своїй промові він повністю відмовився від виразів, що стали вже традиційними останнім часом, – «поточні прогнозні ставки адекватні ситуації» і «проявити стриманість» при прийнятті рішення про зміни ставки.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

У ситуації, коли: 1) економічні індикатори змушують сумніватися в стійкості зростання американської економіки; 2) крива прибутковості, як кажуть професіонали, «стала інвертованою», тобто вигнулась не туди; 3) трейдери і президент вимагають зростання (перші – щоб заробити, другий – щоб переобратися), – главі ФРС знову доводиться схилятися на бік пом'якшення монетарної політики. Беручи до уваги всі обставини, не виключено, що зниження на 0,25% може відбутися вже на липневому засіданні FOMC (комітету ФРС з монетарної політики), що, звичайно ж, викличе короткострокове зростання ринку акцій.

Слова Пауелла, звісно, були сприйняті ринком акцій з величезним ентузіазмом. За перші чотири дні тижня індекси продемонстрували вражаючий зріст: S&P 500 (+3.31%), Dow Jones (+3.65%) і Nasdaq (+3.86%), компенсувавши близько половини втрат, понесених у травні. Ба навіть більше, сьогодні вранці, в п'ятницю, ф'ючерси на основні індекси продовжують зеленіти, демонструючи любов інвесторів до дешевого ризику.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Однак пом'якшення ФРС і ліквідність – це добре, проте головні проблеми за минулий тиждень нікуди не поділися.

Хоча ні, крива прибутковості трохи підрівнялась. Якщо на початку тижня прибутковість тримісячних американських облігацій перевищувала прибутковість десятирічних на 28 бп (0,28%), то в четвер увечері розрив скоротився до 21 бп. І тим не менш, крива продовжує залишатися інвертованою, коли прибутковість короткострокового боргу перевищує прибутковість довгострокового. Як ви знаєте, перед всіма семи фінансовими кризами, починаючи з Другої світової війни, виникала точнісінько така ж ситуація. Дуже цікаво, як події розгортатимуться далі. Адже агресивне пом'якшення з боку ФРС стане офіційним визнанням того факту, що з економікою не все добре, і змусить інвесторів шукати порятунку в довгострокових облігаціях. Тож хто цікавиться американським державним боргом, має шанс заробити.

Ситуація з зовнішньоторговельними війнами, як і раніше, залишається складною. Що стосується «китайського фронту», то цікаво, чим закінчиться розмова Міністра Фінансів США Мнучина і керівника китайського центрального банку Йї Ганга під час зустрічі фінансових керівників країн G20 цими вихідними. Думаю, що прориву не станеться. Ймовірно, що його не станеться і на зустрічі Трампа і Сі Цзіньпіна в ході саміту G20 в кінці червня. А це означає, що Трамп введе тарифи на $300 млрд, що додасть проблем і так, схоже, не надто міцному здоров'ю американської економіки. Ну, а якщо до цього додати тарифи на мексиканський імпорт, які з 10-го червня вступають в силу, і загрозу введення тарифів на імпорт автомобілів, яка зачіпає японських, корейських і європейських виробників, то є підстави припустити, що ми стоїмо на порозі великих торговельних воєн, які точно позначаться на глобальному економічному зростанні. Так що, може, Пауелл і не так вже й неправий, коли говорить про можливе зниження ставки, щоб хоч якось компенсувати збитки від торговельних конфліктів і підтримати економічне зростання.

Ще однією дуже очікуваною подією тижня став черговий, травневий, звіт про ринок праці, оприлюднений у п'ятницю вранці. Згідно з прогнозом Bloomberg, в травні повинно було бути створено 178 тис. робочих місць, не рахуючи фермерів. Насправді ж, приріст склав набагато менше — всього 75 тис. Безробіття залишилося на рівні 49-річного мінімуму — 3,6%, що відповідало прогнозам, а середня погодинна заробітна плата зросла на 0,1% нижче за прогноз і склала 3,1% (в порівнянні з минулим роком). Як це все інтерпретувати? Дуже просто — ймовірність зниження ставки найближчим часом (швидше за все, в липні) зросла ще більше!!!

Гарних всім вихідних і вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Коментарі

Всі новини