Ураган «Лаура», вартість бензину та «штиль» гривні — підсумки тижня

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Інвестори продовжують уважно стежити за тим, що відбувається у США. У четвер глава Федеральної резервної системи Джером Пауелл зміг запевнити ринки у відсутності планів щодо підвищення процентних ставок упродовж найближчих років.

Відомство намагається досягти інфляції у розмірі 2% та вище, а для цього йому доведеться використовувати весь інструментарій кредитно-грошової політики.

Базова процентна ставка у США дорівнює 0,25%, що значно спрощує американським компаніям вихід із кризи: зокрема, дешевими кредитами вирішили скористатися представники авіаційної галузі, щоб підтримати ліквідність, оскільки пандемія позбавила їх грошових надходжень.

Telegram Logo

Того ж дня були опубліковані свіжі цифри за первинними заявками на допомогу з безробіття: минулого тижня кількість американців, які звернулися за фінансовою допомогою, склала 1,006 млн осіб.

Кількість вторинних заявок скоротилася до 14,535 млн. Ці цифри свідчать про те, що відновлення на ринку праці могло сповільнитися.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Тим часом у США перерахували показник ВВП за другий квартал, на який припали найсерйозніші обмежувальні заходи, пов'язані з коронавірусом.

Дані переглянули у кращий бік: -31,7% у річному вираженні замість -32,9%.

Побоювання щодо стану найбільшої економіки світу змушує учасників ринку зберігати насторожене ставлення до активів країн, що розвиваються, і робити вибір на користь більш надійних інструментів.

За підсумками тижня вартість бензину на українських АЗС зросла приблизно на 20 копійок. Відбувається це внаслідок зростання нафтового ринку на тлі скорочення бурової активності як країнами ОПЕК+, так і американськими виробниками.

У США готуються до удару потужного урагану «Лаура» та змушено згортають роботу НПЗ та бурових установок на шельфі Мексиканської затоки.

Обсяги скорочення виробництва можна порівняти з 2005 роком, коли на східному узбережжі США вирував ураган «Катріна». Інвестори побоюються щодо можливого дефіциту сировини, що відображається на поточних цінах.

Іншим важливим фактором, який впливає на вартість бензину, є вартість гривні. З початку серпня нацвалюта зміцнилася до долара приблизно на 1,4%, завдяки чому вдалося пом'якшити вплив зростаючих цін на міжнародному ринку.

Крім того, на початку року в Україні було накопичено великі резерви палива, придбаного за низькою вартістю, тож у короткостроковій перспективі різких цінових стрибків не передбачається.

Проте відпускні ціни, найвірогідніше, продовжать зростати в середньому на 10-15 копійок на тиждень під впливом зовнішніх факторів.

Щодо гривні, то ситуація складається відносно спокійна. Минулого місяця курс знижувався через цілу низку причин: відставка голови Нацбанку, заяви Зеленського щодо плюсів девальвації і т. д.

А зараз усю увагу сконцентровано на економічних факторах. Обсяги імпорту все ще вкрай низькі через слабку споживчу активність, тож попит на валюту зараз невеликий.

Аграрії та експортери продовжують отримувати високий прибуток у валюті та конвертують її у гривню, що позитивно впливає на курс. Очікуємо курс гривні близько 27,50 за долар.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини