Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Ймовірність рецесії зростає разом з дешевим боргом

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

ЄЦБ планує восени знизити ставки, щоб перезапустити економіку Євросоюзу, а компанії продовжують публікувати корпоративну звітність — цього тижня результати показали Alphabet, Amazon і Tesla.

PMI біля небезпечної межі. Поки вся увага інвесторів зосереджена на результатах компаній за другий квартал, з макроекономічних фронтів приходять не дуже втішні новини. Зокрема, липневий PMI у США (один з ключових випереджальних індикаторів, що дозволяють заглянути в майбутнє) знизився до критичного значення у 50 пунктів. Все, що нижче цієї позначки, свідчить про очікуване уповільнення економіки. До речі, липневе значення найнижче за останні 10 років, починаючи з вересня 2009 року. Очевидно, що зниження PMI – це ще один аргумент на підтримку зниження ставки на засіданні ФРС 30-31 липня.

ЄЦБ знизить ставки у вересні. Якщо в Америці очікується уповільнення, то в Європі зростання немає вже давно, що штовхає Європейський центральний банк (ЄЦБ) до зниження ставок (вперше з початку 2016-го) та можливого відновлення програми викупу облігацій. Про те, що ставки, можливо, будуть знижені у вересні, голова ЄЦБ Драгі дав зрозуміти, коментуючи результати засідання, присвяченого монетарній політиці, у четвер, 25 липня. Питання тільки в тому, чи допоможе це перезапустити європейську економіку, яка переживає далеко не найкращі часи.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Безумовно, головною темою тижня залишалися корпоративні результати...

Чотири компанії з п'ятірки FAANG вже відзвітували. Все почалося з провалу Netflix минулого тижня. Після цього, в середу, Facebook переламав ситуацію, перевершивши прогнози аналітиків, а в четвер, після закриття сесії, за справу взялися Google і Amazon.

Alphabet, материнська компанія Google, порадувала, реабілітувавшись після невдач першого кварталу. Фактичні результати перевершили очікування, крім того, компанія оголосила про програму зворотного викупу акцій обсягом $25 мільярдів. Як наслідок, відразу ж після оголошення результатів вартість акцій зросла на 7,4%.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Amazon розчарував, показавши змішані результати. Виручка зросла вище за очікування, а прибуток, на жаль, виявився нижчим за прогноз. Подібна ситуація і з прогнозом керівництва компанії на третій квартал. Очікуване зростання виручки радує, чого не можна сказати про операційний прибуток, прогнозне значення якого істотно нижче від очікувань ринку. Основна причина такої ситуації – інвестиції в швидку безкоштовну доставку для передплатників програми Primе, яка відкриває клієнтам Amazon пріоритетний доступ до різних послуг, включаючи швидку доставку, ранні знижки та інші сервіси. Як зазначив один з інвесторів, «короткострокова біль заради довгострокової вигоди». Але, поки вигода не стала очевидною, після оголошення результатів вартість акцій знизилася на 1,6%.

Boeing c Caterpillar відзвітували закономірно погано. Обидві компанії єсвоєрідним барометром американо-китайських відносин, які, як добре відомо, переживають складний період. Ну і звичайно, наслідки проблем з Boeing 737 Max, що вже оцінені в $5,6 мільярда, призвели до найгірших квартальних фінансових результатів за всю історію компанії.

Обіцянки Tesla знову не співпадали з дійсністю. Звичайно ж, з невеликою часткою зловтіхи можна прокоментувати результати Tesla. Незважаючи на безліч обіцянок харизматичного лідера компанії та його послідовників, фактичні результати знову виявилися набагато гіршими за прогноз. З моєї точки зору, цінність ситуації полягає в демонстрації факту: скільки красивих обіцянок не роздавай, а рано чи пізно доведеться відзвітувати про грошовий потік.

Якщо підвести підсумок, то, звичайно, ситуація стала б набагато зрозумілішою, якби всі технологічні гіганти взяли, та й завалилися. Але, як бачите, рух різноспрямований — хтось радує, а хтось засмучує. Ринок, як і раніше, сильний, черпає енергію в очікуванні зниження ставки ФРС наступного тижня. І результати окремих компаній (чи то Boeing, чи то Amazon) не в змозі по-справжньому вибити його з сідла. Дешеві гроші і зростання боргів роблять свою справу, підвищуючи ризик надування бульбашок і збільшуючи можливу глибину наступної рецесії.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Коментарі

Всі новини