На сцені FAANG — прогноз на тиждень

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

На мою думку, нас чекає захоплюючий тиждень. Стільки всього на порядку денному: ВВП за другий квартал, засідання ФРС, можливі сутички США та Китаю, а також, звісно, корпоративні результати. А зараз про все по порядку.


Американці приспустили прапор над консульством в Ченгду (що означає його закриття) лише через кілька днів після того, як китайці були змушені закрити консульство в Х'юстоні. Війна починається...

Хтось називає її холодною, а хтось, як Рей Даліо, говорить, що вона може перерости у «війну капіталів» у разі, якщо США на законодавчому рівні заборонять американським компаніям інвестувати в Китай.

Telegram Logo

Втім, як не називай те, що відбувається, проте боротьба двох супердержав за світове панування точно спричинить немало бід і одній, і іншій економіці, а заодно – і решті світу, який від цих економік сильно залежить.

QuoteЗ відомих імен звітують Boeing, Starbucks, General Electric, Exxon Mobil, Gilead Sciences і FAANG.

Цього тижня уряд США оприлюднить першу оцінку ВВП за другий квартал. І хоча ВВП – це лише констатація пройденого, все одно буде цікаво побачити, наскільки великі втрати, пов'язані з пандемією.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Економісти, опитані Bloomberg, вважають, що падіння складе 35%, як порівняти з другим кварталом минулого року, що звучить апокаліптично.

Однією з ключових причин, що спровокували катастрофічне падіння, є зниження темпів індивідуального споживання, яке в другому кварталі склало 34,5%.

Індивідуальне споживання – це фундамент, який становить близько двох третин американської економіки.

На жаль, дані ВВП не дозволяють зазирнути в майбутнє. Але після того як багато штатів знову почали запроваджувати карантинні заходи, закриваючи бізнеси, говорити про швидке відновлення економіки не доводиться.

У вівторок і середу ФРС збереться на традиційну щомісячну зустріч. Ніхто не очікує жодних доленосних рішень, ставка залишиться на нулі, а щомісячні обсяги купівлі державних облігацій і MBS (mortgage-backed securities) збережуться на рівні $80 і $40 млрд на тиждень.

Для зміни монетарної політики потрібен вагомий привід і більше ясності щодо того, що відбувається з економікою, а цієї ясності поки що немає.

Замість неї господарює невизначеність! Проте завжди цікаво послухати, що скаже Джером Пауелл, виступаючи на пресконференції після закінчення засідання. Від його слів багато що залежить...

А саме те, як поводитиметься долар, який продовжує слабшати на очах. Обсяг коротких позицій щодо долара стає все більшим, і підтримки поки що чекати нізвідки.

На тлі слабкого долара добре зростають метали і, найвірогідніше, продовжать зростати, оскільки фундаментально у «розумних грошей» є всі підстави їх купувати. Як і у «робінгудів», які спрямовують свої стріли в ті мішені, які найбільше обговорюють.

І, звісно, головна тема тижня – це корпоративні результати! Поки що про свої досягнення у другому кварталі доповіло 26% компаній S&P 500.

Як і очікувалося, результати набагато гірші, ніж минулого року. Згідно з прогнозом, чистий прибуток у другому кварталі знизиться на 42,4%. І якщо прогноз справдиться, то це буде найгірший результат з часів четвертого кварталу 2008-го. Тоді прибуток компаній S&P 500 знизився на 69,1%.

Для зміни монетарної політики потрібен вагомий привід і більше ясності щодо того, що відбувається з економікою.

З відомих імен цього тижня звітують Boeing, Starbucks, General Electric, Exxon Mobil, Gilead Sciences, а також FAANG.

Чотири з п'яти компаній чудової п'ятірки, що забезпечила ринку фантастичний зліт у другому кварталі, розкажуть про свої реальні досягнення: Facebook, Apple, Amazon та Alphabet.

Якщо щось піде «не так», то це «не так» цілком може спровокувати розворот усього ринку. Буде цікаво!

Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини