Економія саудитів і ризики банкрутств в Україні — огляд світових економічних новин

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Цього тижня інвестори продовжили уважно стежити за наслідками глобальних карантинних заходів.


Саудівська Аравія, яка спричинила падіння ціни на нафту і ще місяць тому планувала залити ринок дешевою сировиною, щосили намагається переконати інвесторів у тому, що вона кардинально змінила свою стратегію і тепер вживатиме всіх необхідних заходів для балансування ринку.

Королівство оголосило про скорочення бюджетних витрат на $26,6 млрд і планує скасувати виплати прожиткового мінімуму, що покладені всім без винятку громадянам, а ще через місяць готується збільшити ПДВ з 5% до 15%.

Telegram Logo
Саудити планують скасувати виплати прожиткового мінімуму, що покладені всім без винятку громадянам.

Торкнуться зміни й обсягів видобутку нафти в країні: саудити в односторонньому порядку вирішили в максимально короткі терміни скоротити виробництво ще на 1 млн барелів на добу. Спочатку ця новина викликала сплеск позитиву на ринку, проте незабаром котирування розвернулися й продовжили падіння.

Річ у тім, що з урахуванням повсюдного пом'якшення карантину, яке має призвести до зростання попиту на паливо, поведінка Саудівської Аравії здається досить підозрілою.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Найімовірніше, попит на нафту відновлюється набагато повільнішими темпами, ніж очікувалося раніше — тільки так можна пояснити додаткові зусилля з боку королівства.

Таким чином, серйозного відновлення нафтового ринку найближчим часом очікувати не варто, завдяки чому тренд на зниження роздрібних цін на українських АЗС має продовжитися. З минулої п'ятниці А-95 подешевшав ще на 6 копійок.

Міністерство фінансів США опублікувало звіт за квітень, внаслідок чого в інвесторів з'явилася можливість ознайомитися зі станом справ у найбільшій світовій економіці.

Надходження до бюджету скоротилися майже на 55% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року через відстрочення податкових виплат для фізичних та юридичних осіб і склали $242 млрд.

При цьому витрати збільшилися на 160%, до максимального за всю історію розміру — $980 млрд. Подібна динаміка призвела до зростання дефіциту бюджету майже до $1 трлн.

Для того щоб втілити в життя антикризові заходи, схвалені Конгресом, уряду доведеться запозичити на ринку близько $3 трлн. Основним кредитором виступатиме ФРС, отже, «друкарський верстат» працюватиме ще довго.

Серйозного відновлення нафтового ринку найближчим часом очікувати не варто.

Дана активність американців позитивно впливає на валюти країн, зокрема і гривню: з початку тижня вона зміцнилася проти долара на 0,5%. Утім, інвестори продовжують проявляти обережність і досить неохоче купують українські активи.

На нещодавньому аукціоні Міністерство фінансів реалізувало два випуски ОВДП, ставки за якими все ще перевищують значення лютого. Іншими словами, відомство йде на поступки, підвищуючи вартість кредитування, щоб виконати плани із залучення боргу.

Мабуть, найважливішою внутрішньою новиною цього тижня є послаблення карантинних заходів у країні. Обмеження зніматимуться поетапно, а почати вирішили з перукарень, салонів краси, закладів громадського харчування, непродовольчого ритейлу тощо.

При цьому керівники регіонів мають право зберегти обмеження щодо певних видів діяльності. У перші дні роботи в українських ТЦ відкрилися близько 90% орендарів. Як і очікувалося, відвідуваність виявилася досить низькою — 25-50% від звичних цифр залежно від регіону.

За час карантину підприємці, які орендують площі в ТРЦ, втратили близько 50 млрд грн товарообігу. Тепер їм доведеться сплачувати орендну плату в повному розмірі, що в сукупності з падінням споживчої активності може призвести до масштабних банкрутств.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини