Facebook Pixel

Джокер у рукаві: чого чекати ринкам цього тижня

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

Коронавірус відступає, принаймні його стали обговорювати дещо менше.

Країни поступово починають виходити з карантину. Сезон корпоративних результатів закінчується. І навряд чи решта 8% компаній S&P 500, які ще не відзвітували про перший квартал, зможуть змінити ситуацію на ринках.

Жахливі дані про стан економіки теж вже нікого не лякають. Тож ніяких запланованих доленосних подій цього тижня не передбачається.

Telegram Logo

Але завжди варто пам'ятати, що Дональд Трамп може взяти й твіттнути щось погане про китайців.

Схоже, що до виборів ми побачимо ще дуже багато подібних випадів. Адже, з огляду на останні події, боротьба з Піднебесною стає стратегічною передвиборною темою американського президента. Тож про те, що нас чекає цього тижня...

Пауелл додав оптимізму. Тиждень починається оптимістично. Ф'ючерси зеленіють після виступу Голови ФРС Пауелла на національному телебаченні у неділю.

Для широкої аудиторії телеглядачів Пауелл повторив те, що всі вже й так знають: результати другого кварталу будуть жахливими, криза може перетекти й у 2021 рік, а безробіття досягти неймовірних 20-25%.

Але, на його думку, ґрунтуючись на припущенні, що другої хвилі коронавірусу вдасться уникнути, вже починаючи з другого півріччя 2020-го почнеться поступове відродження. Його темпи та успіх переважно залежатимуть від прогресу у винаході вакцини.

«Економіка відновиться. І не тільки у довгостроковій, але навіть і в середньостроковій перспективі не варто робити ставки на її падіння», — заявив Пауелл, запевнивши телеглядачів, що в арсеналі ФРС є ще багато різних фінансових інструментів для боротьби з наслідками пандемії.

Макроекономіка. У вівторок, коли Джером Пауелл і міністр фінансів Мнучін доповідатимуть банківському комітету Сенату США про стан економіки США та про заходи, спрямовані на її відродження, ми, напевно, дізнаємося більше деталей про те, що ще фінансова влада збирається зробити для подолання наслідків COVID-19.

У середу оголосять протоколи квітневого засідання ФРС. Навряд чи вони дадуть якусь нову поживу для роздумів. По-перше, багато керівників центробанку, включно з Пауеллом, упродовж останніх тижнів активно висловлювалися щодо ситуації в американській економіці. По-друге, ситуація змінюється настільки швидко, що багато «квітневих тез» вже втратили свою актуальність.

У четвер нас чекають попередні значення Markit PMI. Виробничий PMI очікується на рівні 38,0. Services PM – на рівні 32,0.

Нагадаю: все, що нижче за «50», свідчить про рецесію. Крім того, цікаво буде дізнатися, скільки нових заявок у зв'язку з безробіттям було подано минулого тижня. Прогноз – 2,4 млн.

Корпоративні результати. Найбільш збудлива частина сезону, звісно, вже позаду. Однак найбільші роздрібні оператори, які звітують цього тижня, теж зацікавлять, адже проливають більше світла на настрої споживача – головного двигуна американської економіки.

Цього тижня нас чекають результати Walmart, Target, Home Depot, lowe's, Best Buy і L Brands, і вони, найімовірніше, будуть катастрофічними. Дані про роздрібні продажі, які було голошено у п'ятницю, свідчать про зниження на 16,2%. І це тільки зміцнює думку інвесторів щодо подібних очікувань. З іншого боку, кого зараз налякаєш катастрофою?

Нафта. Завтра закінчується строк дії червневих ф'ючерсів на нафту. Але, найімовірніше, того, що трапилося минулого місяця, коли ціна на ф'ючерси стала негативною, вже не відбудеться.

Стрімке скорочення видобутку та поступове відновлення попиту у міру виходу з карантину все-таки дало позитивні результати.


Чого чекати? Нічого доленосного з-поміж запланованих подій нас не чекає. Навряд чи Мнучін і Пауелл у Сенаті скажуть щось таке, що вийде за рамки політично коректної риторики.

Поганими даними теж нікого не здивуєш. Тож, найімовірніше, магістральний напрям ринку спричинять раніше зроблені фінансові ін'єкції. Та ще, звісно, якісь джокери, яких запросто може дістати з рукава Дональд Трамп, для якого мета перевиборів може цілком виправдовувати дуже багато засобів.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини