Динаміка безробіття у США та ціни на пальне в Україні — підсумки тижня

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Інвестори продовжують уважно стежити за відновленням глобальної економіки після пандемії.

Зокрема йдеться про звіт щодо кількості первинних заявок на допомогу по безробіттю у США — їхня кількість скоротилася до 881 тис. осіб на звітному тижні, тоді як економісти очікували цифру 950 тис.

Для порівняння: попереднього тижня кількість заявок склала 1,011 млн. Позитивна динаміка вселяє надію на відновлення американського ринку праці.

Telegram Logo

Згідно зі звітом Challenger, у серпні кількість робочих місць у країні зменшилася на 115,7 тис., що набагато краще за липневі дані — 262,6 тис.

Проте опитування роботодавців свідчать про те, що все більше компаній припиняють практикувати тимчасові скорочення та відпустки і роблять акцент на повноцінному звільненні персоналу.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Ралі» на фондових ринках триває. Мабуть, найцікавішу динаміку на цьому тижні продемонстрували папери Zoom Video — сервісу, який багато компаній і освітніх установ використовували для віддаленої роботи під час пандемії.

Після того як сервіс відзвітував про зростання виручки у другому кварталі на 355% проти аналогічного періоду минулого року, акції фірми злетіли майже на 60%. Наразі відбувається корекція, однак попри це папери Zoom Video все ще коштують на 450% дорожче за значення початку 2020 року.

Загалом інвестори зберігають насторожене ставлення через нерівні темпи відновлення глобальної економіки.

Нафтовий ринок минулого тижня дещо знизився, зокрема через заяви Управління енергетичної інформації США, згідно з якими попит на бензин у країні скоротився до 8,78 млн барелів на добу проти 9,16 млн барелів на добу тижнем раніше.

Також стало відомо, що споживання авіаційного палива усе ще тримається на рівні менш як половини від рівня аналогічного періоду 2019 року.

Серйознішого падіння цін вдалося уникнути через рішучий настрій країн-членів ОПЕК+, які залишаються прихильниками угоди щодо обмеження обсягів видобутку.

Усупереч зростанню нафтового ринку минулого місяця на 5%, роздрібні ціни на паливо в Україні залишаються майже без змін: середня вартість А-95 за останні 7 днів змінилася тільки на 0,01 грн.

Це стало можливим завдяки великим запасам бензину всередині країни, сформованим у період низьких цін.

Вони дозволяють ігнорувати не тільки динаміку нафтового ринку, але й часткові страйки на білоруських НПЗ, звідки надходить велика частина пального, а також падіння курсу гривні.

Після нетривалого зростання на початку серпня нацвалюта знову почала падати: у разі збереження поточних темпів курс найближчим часом цілком може досягти липневих максимумів — 27,90 грн за долар.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини