Бізнес-акваріум: війна олігархів і наїзди на Якова Смолія

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Як зазвичай, щовівторка, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут всі про всіх все знають, іноді більше, ніж хотілося б.

Перша новина стосується скандалу всередині фракції «Слуга народу». Частина фракції, яка складається з депутатів, лояльних до Ігоря Коломойського, Віктора Пінчука та інших споживачів електроенергії, увійшла у жорсткий клінч з в. о. глави Міненерго Ольгою Буславець та головою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Валерієм Тарасюком. Як розповіло The Page джерело у фракції «Слуга народу», керівництво Міненерго та НКРЕКП відстоюють інтереси компанії ДТЕК Ріната Ахметова.

Quote«Відбувається ось що: під час теплої зими в Україні накопичилося понад три мільйони тонн вугілля на складах. Тепер частка теплової енергетики в загальному енергобалансі штучно підвищується, щоб її могли спалити. Це спричинює подорожчання енергії для промислових споживачів. Є й інші проблеми. НКРЕКП продовжує штучно підвищувати тарифи для «зеленої енергетики», яка часто взагалі займається чистим шахрайством», — зазначив співрозмовник видання.

За його словами, частина підприємств вітрової електроенергії скидають в систему не свою енергію, а енергію теплової генерації, перепродуючи її значно дорожче.

Telegram Logo
Quote«Поки що в цьому конфлікті перемагає ДТЕК та інші енергетики. Варіантів добитися скорочення частки теплової генерації та зниження тарифу в обхід НКРЕКП просто не існує», — говорить джерело.

Наступного тижня депутати планують заслухати у Верховній Раді голову Нацбанку Якова Смолія. Основні зауваження до нього з боку «Слуги народу»: знову почалося зміцнення гривні, відмова від запуску «друкарського верстата», скорочення золотовалютних резервів. Претензій у депутатів пропрезидентської фракції назбиралося не тільки до Смолія, але й до економічного та фінансового блоку уряду, над зміною якого депутати посилено працюють.

Завтра президент проведе нараду щодо остаточної редакції закону, що легалізує гральний бізнес. У нараді братимуть участь всі ключові фігури: голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, нардеп Олег Марусяк, а також його радник Борис Баум і безліч інших чиновників, які відстоюють інтереси власника «Парі Матч» Едуарда Швіндлєрмана. Тут можна чекати цікавих новин.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини