Facebook Pixel

Бізнес-акваріум: що стоїть за чистками силовиків

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Як завжди, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.

Як розповіло The Page джерело в Офісі президента, сьогоднішнє недопущення до участі в конкурсі на главу Бюро економічної безпеки Олександра Данилюка ініціював Андрій Гмирін — новий куратор податкових органів і силовиків від ОП.

Quote«Практично всі найбільш реальні кандидати на главу БЕБ, включно з головою Державної фіскальної служби Вадимом Мельником, погоджено з Гмиріним. За винятком Данилюка, який був дещо не до вподоби нинішнім ініціаторам конкурсу», — сказав співрозмовник видання.

Джерело в Офісі президента розповіло The Page і про причини зміни керівництва силових органів. Так, главу Служби зовнішньої розвідки України Валерія Кондратюка замінили на Олександра Литвиненка після того, як президенткою Молдови Майєю Санду були пред'явлені претензії президенту Володимиру Зеленському. Санду заявила, що має докази того, що Україна викрала й вивезла з Кишинева скандального екссуддю Миколу Чауса.

Telegram Logo
Quote«Санду поводилася досить агресивно й щодо глави ОП Андрія Єрмака — коли той спробував втрутитися в розмову, взагалі сказала, що на переговорах із президентом у нього слова немає. Зрештою крайнім за Чауса призначили Кондратюка», — зазначив співрозмовник видання.

Він також пояснив, що чистки силовиків у Службі безпеки України здебільшого пов'язані зі спробою перемогти контрабанду.

Quote«Начальника Управління внутрішньої безпеки Андрія Наумова звільнили через недостатню боротьбу з контрабандою на митниці. Аналогічні питання є й до Василя Малюка, заступника голови СБУ», — зауважив співрозмовник видання.

За його словами, обсяг втрат від контрабанди наразі сягає $3 млрд на рік.

Quote«Була надія, що після введення санкцій ситуація зміниться. Але, на жаль, цього не сталося. А перекрити потоки контрабанди фізично вкрай важливо для того, щоб збільшити збирання податків. Особливо у світлі зниження обсягів прокачування газу через Україну вже найближчим часом», — пояснив співрозмовник видання.

Як розповіло The Page джерело в Міненерго, ціна на електроенергію для населення найближчим часом підвищуватися не буде. Натомість зросте її вартість для промисловості. Ба більше, ціна для промисловості може дещо піднятися вже найближчим часом.

Quote«Завтра НКРЕКП підніме прайс-кеп до 2000/4000. Про це сьогодні заявив глава комісії. Це збільшить ціну РДН (ринок «на добу наперед» — The Page) на 5 — 8%, що дасть змогу знайти гроші на придбання вугілля. Інше питання, що самого вугілля вже може й не бути. У нинішній ситуації забезпечити його постачання з будь-якого регіону, будь то Росія чи Польща, з тим, щоб накопичити необхідні обсяги, проблематично», — пояснило джерело в Міненерго.

За його словами, нинішня ситуація на ринку — одна з найскладніших за весь час його існування.

Quote«Фактично ніхто з операторів ринку не готувався до опалювального сезону, і запаси палива, як порівняти з тим, якими вони мають бути, є мізерними», — сказало джерело в Міненерго.
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Коментарі

Всі новини