Facebook Pixel

Бізнес-акваріум: що очікується після повернення Володимира Зеленського зі США

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Як завжди, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.

Як розповіло The Page джерело в Офісі президента, після повернення президента Володимира Зеленського зі США почнуться кадрові ротації — як в уряді (стосуватимуться 3 — 4 міністерств), так і в держмонополіях та інших відомствах.

Quote«Американці дуже наполягають на заміні глави «Нафтогазу» Юрія Вітренка», — повідомило джерело в ОП.

А співрозмовник у «Нафтогазі» пояснив, що конфлікт навколо роботи Юрія Вітренка торкнувся наглядової ради.

Telegram Logo
Quote«Після того як було програно апеляційний суд і Вітренка наказали звільнити, Кабмін зобов'язаний був винести відповідний припис. Оскільки уряд цього не зробив, звільнити главу «Нафтогазу» мала б наглядова рада. Там є три незалежні члени, які виступають за звільнення, і три представники держави, котрі відмовилися підтримати це рішення», — розповіло джерело.

Врешті-решт, за його словами, конфлікт досяг свого логічного завершення. Законних підстав залишати Вітренка немає, але його буквально відмовляється прибирати Кабмін. Це загрожувало черговим протистоянням із наглядовою радою та їхніми скаргами міжнародним кредиторам України.

Ще одна новина стосується зміни міністрів. До звільнення готуються міністр соціальної політики Марина Лазебна, міністр культури Олександр Ткаченко та міністр юстиції Денис Малюська.

Сам Малюська вже написав пост, у якому підбив підсумки своєї дворічної діяльності та заявив, що пропрацював в уряді більше за будь-якого іншого міністра. Нагадаємо, що нинішній міністр юстиції прийшов до Кабміну ще Олексія Гончарука одразу після обрання президентом Володимира Зеленського.

Quote«Серйозних претензій до роботи Малюськи немає. Головна причина його звільнення – від самого початку за нього просив Арсен Аваков. Мабуть, це остання лояльна до нього людина в уряді», — пояснило поінформоване джерело видання.

Приватизацію ОГХК, яку було призначено на кінець серпня, минулого тижня відклали. Й от чому: Володимир Зеленський летів до США, а напередодні з'ясувалося, що один із потенційних учасників конкурсу — підсанкційний Дмитро Фірташ.

Quote«Було вирішено не дражнити американців і надати можливість підготуватися іншим інвесторам. До підприємства придивляються бізнесмени з Європи, Саудівської Аравії та Катару. Відкладений старт торгів у будь-якому разі підвищить вартість активу», — упевнене джерело в Офісі президента.
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Коментарі

Всі новини