Бики продовжують правити балом

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

Цікавий тиждень видався, насичений!

Все почалося з видиху полегшення після того, як Велика Британія вкотре уникнула пастки жорсткого Brexit. Наступна (напевно, говорити «остаточна» буде нерозсудливо) дата виходу з ЄС призначена на 31 січня 2020 року. Звісно, всі зітхнули з полегшенням. Британський ринок акцій виріс, фунт зміцнився, та і в інших країнах стало веселіше. Як не крути, а якщо буде катастрофа з виходом, то вона відгукнеться на всіх ринках.

Безумовно, головним днем тижня стала середа:

Вранці був оприлюднений перший прогноз щодо динаміки ВВП США у третьому кварталі. Результат перевершив очікування. Економіка США виросла на 1.9%, обігнавши прогноз на 0.3%. Результат багато в чому завдячує зростанню індивідуального споживання аж на 2.9%. Також зросли інвестиції в житлову нерухомість. Ось вам і ефект від зниження процентних ставок. Щоправда, інвестиції в бізнес продовжують демонструвати негативну динаміку, що насторожує. Бізнес раніше починає відчувати наближення важких часів, в той час як поживачі витрачають гроші до останнього.

Telegram Logo

Але, звичайно ж, головною подією дня та й всього тижня стало рішення ФРС (Федеральна резервна система) про зниження ставки на 25 бп, до рівня 1.5%-1.75%. Це було третє зниження за рік, і після заяви ФРС і пресконференції Пауелла можна припустити, що на якийсь час ФРС зупиниться. Про це говорить заміна фрази «будемо діяти, як належить» (щоб забезпечити економічне зростання) на «будемо спостерігати за ефектом від інформації, що надходить на економічний прогноз, оскільки вона визначає правильний шлях», у заяві ФРС про зниження ставки. Хай там що, а саме так тлумачить цю ситуацію Уолл-стріт.

Заспокоює і той факт, що глава ФРС Джером Пауелл у своїй промові запевнив, що з монетарною політикою «повний порядок, і в нинішньому вигляді вона в змозі забезпечити економічне зростання». А якщо врахувати, що до ранку четверга всі вірили, що Китай і США за крок до підписання договору щодо першої фази, то оптимізму на ринку було хоч відбавляй. Аж до ранку четверга...

FAANG відрапортувала. Нарівні з ФРС, яка вселяла оптимізм у змучені від очікування кризи душі інвесторів, порадував ринки в середу і корпоративний сектор. Насамперед, Apple і Facebook. Квартальні результати обох компаній перевищили прогнози за виручкою та прибутками, проте найважливіше те, що обидві компанії зуміли зберегти оптимістичний погляд у майбутнє, а це саме те, що цінується інвесторами найбільше. Адже вони купують очікування...

А ось Google виконав завдання лише наполовину – виручка перевершила очікування, проте прибуток, навпаки, недотягнув. Як бачите, вся п'ятірка FAANG (Facebook, Amazon, Apple, Netflix, Google) вже відзвітувала, і підсумковий результат – 3:2 на користь тих, хто перевершив очікування і за виручкою, і за прибутком. Серед тих, хто пасе задніх, — Google і Amazon. Чи означає це початок надвечір'я слави чудової п'ятірки? Достеменно не знає ніхто, але більшість аналітиків Уолл-стріт так не вважають і роблять оптимістичні прогнози щодо зростання цін на акції всіх без винятку компаній FAANG.

Крім технологічних гігантів, про які йшла мова вище, цього тижня оголосили результати ще 142 компанії з S&P 500, і в цілому сезон поки що складається непогано. Фактичні результати більшості компаній перевершують прогнози як з виручки, так і за прибутками. І кількість «переможців» поки що найвища за останні п'ять років.

У четвер вранці Bloomberg повідомив, що Пекін сумнівається в можливості укладення повномасштабної довгострокової торгової угоди з США. І ф'ючерси на основні індекси дуже швидко почервоніли. Офіційний Пекін попередив, що не готовий міняти позицію з ключових питань. Ба більше, китайці «занепокоєні» дуже імпульсивною натурою президента Трампа і висловили думку, що він може піти на поступки навіть під час підписання обмеженої угоди, яке очікується протягом найближчих тижнів. Ось вам і поворот, коли, здавалося б, очевидна річ, вже закладена інвесторами в ціни, виявляється зовсім не очевидною. На додаток до цього, до ранку четверга інвестори встигли переосмислити сказане Пауеллом, і багатьом з них, за даними Bloomberg, здалося, що стан економіки можна описати якими завгодно словами, крім «повний порядок», що теж, в свою чергу, потягло індекси вниз.

Хоча песимізм на ринках панував недовго. Глобальний ринок акцій «зазеленів» у п'ятницю вранці після того, як виробничий PMI у Китаї в жовтні виявився на рівні 51.7, що вище за критичну позначку «50». Але найголовніше те, що індекс продемонстрував найшвидше зростання за більш ніж два останніх роки, і причиною цьому стали прискорення виробництва всередині країни та збільшення експортних замовлень.

Власне, «вишенькою на торті» загалом позитивного тижня став звіт про ринок праці, оприлюднений у п'ятницю. Кількість робочих місць зросла на 128 тис., хоча очікувалося всього лише 89 тис. Це зниження можна порівняти з вереснем, коли зростання кількості робочих місць зафіксоване на рівні 180 тис. Рівень безробіття, як і очікувалося, склав 3,6%, у попередньому місяці – 3.5%. Від таких новин у п'ятницю ринок відкрився зростанням. А чим все закінчилося, ми дізнаємося тільки в п'ятницю ввечері.

А загалом бики продовжують правити балом!

Хороших вихідних і вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Туреччина дозволила видавати українцям короткострокові види на проживання

Українці тепер можуть отримувати в Туреччині туристичні види на проживання. Також для українців, які проходять лікування, хочуть спростити візові вимоги.

Оновлені банкноти євро – в чому відмінність від старих

Європейський центробанк (ЄЦБ) оголосив про вихід з друку оновлених банкнот євро, на яких вперше з'явився підпис нинішнього голови банку Крістін Лагард.

В Європі банки створять до 2022 року нову платіжну систему

Нову систему миттєвого переказу платежів створюють 16 банків з Німеччини, Бельгії, Іспанії, Франції та Нідерландів. «Європейська платіжна ініціатива» (EPI) буде орієнтована на прямі перекази з картки на картку (P2P).