Facebook Pixel

Лавина грошей у США та набіги «робінгудів»: чи є ефект від стимулу

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club
Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Фото: Gerd Altmann/Pixabay

США відзначають День президента, готують звіти з безробіття та відстежують, куди йде допомога, яку отримали громадяни. Тим часом інвестори очікують на звіт низки великих компаній, чергового витка пристрастей навколо криптовалют і нових набігів «робінгудів». Чим ще буде примітний тиждень?


Попереду короткий тиждень — сьогодні в США свято, День президента, і ринки закриті, але він може дати відповіді на важливі питання. Зокрема, про те, що відбувається у сфері роздрібних продажів, які, як відомо, є одними з індикаторів самопочуття економіки. Є шанс одночасно поглянути на ситуацію з двох боків: академічного та корпоративного.

Куди йдуть гроші уряду? У вівторок на нас чекають дані про обсяг роздрібних продажів за січень. Згідно з прогнозом, очікується зростання 0,9%. Якщо дійсно вдасться досягти зростання, то це буде вперше за три місяці, коли американський споживач відчув себе впевненіше.

Telegram Logo

Ба більше, дані щодо роздрібних продажів продемонструють, наскільки ефективно працює стимулювання економіки, що вживає влада, адже чеки з фінансовою допомогою потрапили до багатьох американців саме на початку січня.

Якщо надруковані долари йдуть у споживання, допомагаючи подальшому відновленню економіки, то це добре. Гірше, якщо лавина нових грошей виплескується лише на ринок акцій і в банківський сектор для повернення раніше взятих кредитів. У цьому разі говорити про повноцінне відновлення трохи передчасно.

Як завжди, у четвер будуть оприлюднені дані про нові заявки з безробіття — ще один важливий індикатор самопочуття економіки. Останніми тижнями вони не надто тішать. Хоча, як на мене, для ринку важливо, якщо будуть озвучені хороші фактичні результати — це ще один привід зростати далі. Усьому поганому буде знайдено виправдання. Саме так усе зараз працює.

Як поживає корпоративний сектор? Ще одним джерелом інформації про стан справ у роздрібній торгівлі та в економіці загалом стане квартальний звіт Walmart.

Тут інвестори демонструють оптимізм, очікуючи зростання як виручки, так і прибутку. Пандемія змінює переваги споживачів, які тепер прагнуть здійснювати більше покупок в одному місці або наповнювати кошик дистанційно, а Walmart дозволяє ефективно робити й те, й інше.

Крім роздрібного гіганта, цього тижня відзвітують також багато відомих компаній нової епохи: Palantir, Shopify, Roku та інші, не знайомі з поняттями прибуток і позитивний грошовий потік. Водночас вони впевнено обіцяють стати атлантами, які підтримують економіку, не знаю, у наскільки віддаленому майбутньому.

Ну і, як і в попередні тижні, на нас чекають набіги «робінгудів», пристрасті навколо криптовалют і інтелектуальні перепалки відомих інвесторів про те, пузириться ринок чи ні. Спостерігаємо та робимо висновки.

Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини