Для зростання будь-який аргумент є хорошим: економічний прогноз на тиждень

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club
Економічний прогноз на тиждень 08.02.2021 Фото: NikolayFrolochkin/Pixabay

Економічний прогноз на тиждень 08.02.2021 Фото: NikolayFrolochkin/Pixabay

Сезон корпоративних результатів

Наразі відрапортували 59% компаній із S&P 500. З них 81% перевершили очікування, отже, за цим параметром нинішній сезон поки що найкращий із 2008 року, коли почали робити подібні виміри.

Зростання прибутку в четвертому кварталі становить 1,7%, і це перший квартал за рік, коли прибуток зростає. Цього тижня на нас чекають звіти Twitter, Cisco, Lyft, Under Armour, Coca-Cola, General Motors, Uber, Disney, PepsiCo та багато інших із менш відомими іменами. Очікування в усіх надоптимістичні — час такий, отже, будемо готові до того, що навіть погані новини сприйматимуться та інтерпретуватимуться як хороші й ринок і далі зростатиме.

Зрештою останнім часом усі так звикли до зростання, що якийсь інший розвиток подій важко собі уявити. Навіть ті компанії, результати яких виявилися відверто поганими, не понесли жодного покарання. Ну, хіба що день-два побули в червоній зоні, а потім усе повернулося. Воно й закономірно, адже...

Telegram Logo

... cвято «дешевих» грошей триває

Попри критику з боку республіканців демократи роблять крок за кроком у напрямку до мети: виділення нової допомоги в розмірі $1,9 трлн. Завдання — встигнути все погодити й законодавчо оформити до 14 березня, коли закінчується строк видачі допомоги безробітним, схваленої раніше.

Завдання демократам полегшує важка ситуація в економіці та високе безробіття, отже, шанси на успіх є високими. Цікава думка відомих економістів про доцільність виділення допомоги та необхідний обсяг коштів, що виділяються. Наприклад, Ларрі Саммерс, міністр фінансів в адміністрації Клінтона, вважає, що сума, яку запитує Байден, «від трьох до шести разів більша», ніж необхідно економіці. А от Мохаммед Ель-Еріан, головний економічний радник в Allianz, вважає, що допомога не розв'язує всіх проблем, що перешкоджають відновленню економічного зростання:

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Нинішній план досить хороший для боротьби з короткостроковими проблемами, але він не розв'язує тих проблем сьогоднішнього дня, що залишаться з нами надовго. Наприклад, безробіття й можливих банкрутств підприємств».

Отже, продовжуємо чекати грошей, сподіватися, що це штовхне ринок ще вище, та стежимо за інфляцією, яка змусить серйозно замислитися над наслідками епохи небаченої щедрості.

Час стежити за прибутковістю американських облігацій

За минулий тиждень десятирічні облігації додали 10 бп, і, якщо історія й далі розвиватиметься такими темпами, то апетит інвесторів до ризику може поменшати. Фактично такий розвиток подій може стати відмінним каталізатором можливої корекції, отже, інвесторам із великим об'ємом довгих позицій варто бути напоготові.

Super Bowl 2021: досвід переміг молодість

Під час вирішальної гри Національної футбольної ліги Super Bowl LV, що відбулася 7 лютого 2021 року, Tampa Bay Buccaneers, очолювана 43-річним Томом Брейді, беззастережно обіграла Kansas City Chiefs і її лідера, 25-річного Патріка Махоумса, з рахунком 31:9.

Як це позначиться на ринку цінних паперів? Не знаю, але історично перемога команди з NFC (Національна футбольна конференція), до якої належить Tampa Bay, завжди супроводжувалася вищою прибутковістю ринку акцій, ніж перемога команди з AFC (Американської футбольна конференція), яку, відповідно, представляла Kansas City Chiefs.

Так, я знаю, що висока кореляція свідчить про наявність причинно-наслідкових зв'язків, але на сьогоднішньому ринку, на мою думку, будь-який аргумент для зростання є хорошим!

Гарного морозного тижня та прибуткових інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини